Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magasabb haemoglobin, vörösvér...

Magasabb haemoglobin, vörösvérsejt?

Figyelt kérdés

Helló, nem régiben vérvételen voltam, és a következő adatok születtek.

Vörösvérsejt szám 5,3 (ref.: 3.5-5.1)

Haemoglobin 155 g/l (ref.: 115-145)

Süllyedés 1 mm/h (ref.: 1-20)

A kérdésem az volna, hogy aggódnom kellene valami miatt? Covidos megbetegedés óta még sokszor fáradt, gyenge, étvágytalan, fejfájósabb vagyok.

Esetleg további kivizsgálás, vagy bármi? Azokhoz fordulnék, akiknek hasonló tapasztalatuk van, nem tudom mennyire súlyos ez az eltérés. (Tizenéves, kamasz gyerekről van szó) Olvastam, hogy ha magasabb a haemoglobin, az Polycythaemia vera is lehet, ami nagyon súlyos. Tehát azt kérdezném ismét, hogy ez sok ez az eltérés?



2021. ápr. 14. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az eredményt megkapja a háziorvos is. Őt kellene megkérdezni.
2021. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi aggodalomra nincs ok, minden teljesen normális, férfira mutató értékek. Az analizátor automaták által mért "normál" értékek mibenléte nem tér ki a részletekre. Férfiaknál a vérben általában több a vörösvérsejt ill. magasabb a hemoglobin szint, mint nőknél. Ennek azonban van életkori vetülete is, de a szervezet hidratáltsági állapota is szempont. Mivel kamasz korú fiúgyerekről van szó, ebben az életkorban a szervezet egészében végbemenő változások sokféle szubjektív tünetet is okozhatnak. Fejfájás ellen javasolható a nagyobb mennyiségű napi folyadék bevitel, ami most az otthon tartózkodás során jobban biztosítható, mint iskolalátogatás esetén. Ez természetesen cukormentes folyadékra vonatkozik elsősorban, jó hatású a citromos ital, sőt a kevés koffeint tartalmazó tea is.
2021. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!