Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek, ha nem bírok ki...

Mit tegyek, ha nem bírok ki több antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Hugyúti fertőzésem van már vagy 1 éve de hiába szedem be az antibiotikum kúrákat egy idő után visszajön... És borzasztóan fáj a hugycsövem ejakuláció után... Most 1-2 hónapra pedig az antibiotikumoktól gombás fertőzésem is volt ami úgy múlt el, hogy a makkom azóta folyamatosan száraz. De a canesten kenőcs miatt pedig csak mégjobban fáj a húgycsövem... Most mégis mi a francot csináljak?

Már annyira belefáradtam, így nem is élhetek szexuális életet és a maszturbálás is fájdalommal jár.



2021. ápr. 16. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Orvost kéne váltani, ha nem tud kikezelni.

Nincs párod aki vissza fertőzhet esetleg?

2021. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mostmár nincs, csak most kovid idején baromi nehéz bárhova is bejutni... De végülis mit írna fel az az orvos ha nem antibiotikumot?
2021. ápr. 16. 15:34
 3/7 anonim válasza:

Bár én nő vagyok, folyamatosan visszatérő húgyúti gyulladásom volt 3 évig. Ez azért cinkes nekem, mert gyógyszerérzékeny vagyok, így kb 2 alkalmanként 1 fajta antibiotikumot ki kellett zárni, jelenleg 1 féle hatóanyag van amitől nem volt még bajom.

Megoldás nálam: síkosító. Az volt a baj. Valószínűleg érzékeny voltam rá (durex, nem kínai), és emiatt volt a betegség. Mióta nem használok, nem volt még ilyen bajom, immár 4 éve. Ha használsz ilyen terméket függeszd fel, egy próbát megér.

2021. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ja és egyik dokinak se jutott eszébe hogy rákérdezzen (urológián sem ahol már jól ismert beteg voltam) hanem itt olvastam gyakorin..
2021. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már eddig is hiba volt orrba-szájba az antibiotikumot szedni. Hazavágta a bélflórádat, pedig az immunrendszer több mint 80%a a belek közelében fejti ki a hatását. Ha ez kiesik, a maradék 20%-ra hárul minden feladat. Természetes, hogy nem bírja. Tedd rendbe a táplálkozásodat, a bélflórádat.
2021. ápr. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A táplálkozásomat lehetetlen helyre rakni... Szinte csak zöldséget eszek meg halat meg húst a gyümölcsöket nem bírom tej érzékeny vagyok a glutént se de legfőképp a kristálycukrot nem... Semmi bajom nincs, elvileg csak pszichoszomatikus, de szerintem ez is csak egy újabb szép eufemizmus a "lofasztudjamibajodvanneked” gasztroenterológusok és allergológusok szájából... (ahogyan az IBS véleményezés is)
2021. ápr. 16. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem pszichoszomatikus, csak a dokik kicsi késést szenvednek az információáramlás terén. A British Medical Journal szerint min 17 év kell, hogy egy új ismeret bekerüljön az orvosi protokollba, az áteresztő bél szindróma (erre utalnak a tüneteid, nem IBS-re) pedig 2015-ös felfedezés. Ne hibáztasd ezért őket, nem ők tehetnek róla.

Nos a táplálkozásod rendbetételéhez nem elég az, ha kizársz néhány ételt az étrendedből. Itt nem diétáról, hanem életmódváltásról kell beszélni. Vagy marad a dokik tüneteket célzó kezelése.

2021. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!