Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez vesekő lehet?

Ez vesekő lehet?

Figyelt kérdés

Ma elkezdett “odalent” fájni, főleg ha hozzáértem. Aztán muszáj volt elmenjek pisilni, ami picit fájt, vagy legalábbis nagyon kellemetlen érzés volt. Utána megtöröltem, ment vissza a gatyába. Majd mikor újra Wc-re mentem, egy ilyen kis 2-3 mm-es kemény, sárgás színű kristály vettem észre az alsónadrágomba. Ez vesekő lehetett?


Pici előzmény, ma sokáig egy olyan helyen voltam, ahol nem tudtam elmenni Wc-re és mikor végre odajutottam, akkor szúrt egy picit a hasam/alhasam (mint mikor szimplán sokáig visszatartjuk a vizeletet és fáj), de el is múlt.


Fontos kérdésem még, hogy ha tényleg vesekő és így kitávozott egy ilyen kis darab, akkor fog még több is? Vagy akkor megnyugodhatok, hogy kijött és ennyi volt?



2021. ápr. 21. 01:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg kellett volna tartani azt a pár db kristályt, mert mikroszkóp alatt vizsgálva abból lehet legegyszerűbben megállapítani a kristályformából az összetételét, ami a kialakulás okára vonatkozó fontos információ lett volna. A vesekő vagy vesehomok távozása során többnyire megsérül a húgyvezeték belső falának nyálkahártyája és enyhe vérezgetés tapasztalható. Ilyen esetben ajánlatos a vizeletet gyűjteni, az üledékben esetleg láthatók szabad szemmel is a kilúgozott vörösvértest membránok, mikroszkóp alatt mindenképpen.

Mindenképpen ajánlatos kőhajtó ivókúrát folytatni, már csak a sérült nyálkahártya védelmében is. Nem lehet tudni, hogy minden kő kijött-e, ehhez ajánlatos alaposabb urológiai vizsgálatot elvégezni.

2021. ápr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Miután megtörtént ez az eset nem fájt utána, azóta sincs semmi panaszom, minden rendben van. De köszönöm!
2021. ápr. 22. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!