Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek okozhat ez problém...

Szerintetek okozhat ez problémát, vagy rá ér még kezeltetni?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb fitymaszűkületem. 16 éves vagyok és úgy érzem, hogy elég tabu az ilyesmi a családban, úgyhogy nem szívesen mondanám meg itthon. Nem hátráltat a vizelésben, vagy hasonlók, lankadtan fel tudom húzni a bőrt normálisan, csak egy kicsit feszül, de mereven már nem.

Mindenképp szükséges ezzel orvoshoz fordulni a következő 2 évben, vagy ráér 18 éves koromig? Már megvan amióta csak tudom, úgyhogy gondolom, ha eddig nem lett baj, akkor ezután sem lesz. Vagy tévedek?

Még annyi, hogy szerintem társul mellé rövid fitymafék is, mert, ha nagyon hátrahúzom lankadtan, akkor előre biccen a makkom. Vagy ez normális?

Gátol ezek közül valamelyik bármiben is? Például nem fogja vissza a fejlődést, ott lent? :D Tudom, hogy már 16 éves vagyok és valószínüleg nem nő már sokat, de ráférne. :D

Esetleg valami „házi praktika” van rá, ami biztonságos?



2021. ápr. 29. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődésed nem befolyásolja, a nemi életed során viszont akadályozni fog jó eséllyel. Ne otthon kísérletezz, mert csak megsérülsz! Menj el orvoshoz minél hamarabb!
2021. ápr. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem valószínű, hogy lesz bármiféle nemi életem 18 éves koromig (elég bonyolult helyzet :/), úgyhogy az nem olyan nagy vész. Esetleg fertőzés, vagy ilyesmi nem lehet tőle? Vagy esetleg nem keletkezhetnek benne mikro szakadások, vagy hasonlók, ami miatt csak jobban beszűkül? Nem igazán értek hozzá, úgyhogy bocs, ha baromságot kérdezek, de nem szeretném, ha emiatt nagyobb baj lenne.
2021. ápr. 29. 17:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem erőlteted hátra, nem lesz szakadás. Ha rendesen mosod, begyulladni se fog. De előbb-utóbb akkor is kell vele foglalkozni.
2021. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, csak akkor nem hozom fel a témát itthon. Majd, ha betöltöm a 18-at, akkor elmegyek egyedül.
2021. ápr. 29. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnéd, hogy nagyobb baj lenne, de ahogy kiérzem orvoshoz se nagyon fűlik menni. Ez így nem fog menni! Menj orvoshoz vele!

Neked nincs anyukád, hogy ez a Te magán problémád így 16 évesen? Nem Te tehetsz róla, hanem a szüleid vagy aki felnevelt, hogy ez nem lett orvosolva gyerekkorodban! Mostmár a Te magán problémád, úgyhogy legyél okosabb, mint a felnevelőid és mutatsd meg orvosnak. Ne szégyeld, ez nem a Te szégyened. Az orvos már látott ilyet ezret.

2021. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az orvos előtt szégyellem, inkább az a gond, hogy, ha most elmennék orvoshoz, akkor meg kellene mondanom itthon, hogy hova megyek. Ezzel se lenne különösen nagy baj, de ahogy írtam az ilyesmi elég tabu nálunk és mivel itt nincs olyan egészségügyi létesítmény, ahová mehetnék így be kéne menni a városba, ahova biztos, hogy nem mehetek egyedül, úgyhogy azt se tudom eltitkolni, hogy miért. Valószínüleg nem lenne belőle semmi gond, de inkább nem mondanám ezt el itthon.

A családi helyzetemet inkább hagyjuk, elég bonyolult.

2021. ápr. 29. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz nemi életed egy darabig, akkor meg főleg könnyebben megtudod csináltatni.

Nem fog akkor semmiben gátolni.

De ha majd akkor akarod megcsináltatni amikor már szükség lenne rá, na az lesz a szívás neked.

2021. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Miért? Körülbelül mennyi idő a regenerálódás?
2021. ápr. 30. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Olyan két hét kell neki.
2021. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez nálatok "tabu" kérdés, de talán normalizálódna a helyzet, ha valaki, pl. Te, megtörnéd ezt. Ez általában lazábbá teszi a feszült emberi kapcsolatokat.
2021. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!