Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valki segítene hogy mi lehet ez??

Valki segítene hogy mi lehet ez??

Figyelt kérdés
Apám 60 éves, edzett, fitt, egész életében dolgozott. Ezt azért emelem ki, mert nem az a tipikus "öreg 60-as típus". Már egy hete kisebb tünetei voltak, kezdetben az utazás váltotta ki a szédülést Nála, de tegnap már rosszabb volt, ma reggel meg negyed óráig tartott és gyakran visszatért egy-egy 'hirtelen' mozdulatra. A szédülése olyan komoly, hogy rátör a hányinger, elsötétedik minden és nem szabad becsuknia a szemét (arra tippelek hogy ájulásközeli az élmény). Tegnap volt sürgősségin, ma is visszavitték Őt reggel, de nem mondanak semmit, nem találtak semmit. Pedig valami van!! Mi lehet? Egyszerű fáradékonyságot nem tartok valószínűnek. Neten olvasgattam, hogy a fülben van olyan szerv ami az egyensúlyért felelős, az gyulladhatott be Neki? Nem tudom, mert a szívét meghallgatták és nem volt jó a eitmusa, az pedig nem jellemző a középfül gyulladásra... Legjobb tippem, hogy vérszegény lett hirtelen, és nem kap elég oxigént az agya és a szíve... Szerintetek? Mit lehetne? Nyilván nem vagytok orvosok, de ahogy észrevettem a dokik még hülyébbek a témában, nem tudnak annyit sem, amit én találgatok. :(((
2021. jún. 3. 09:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Sápadt volt, alacsonyabb vérnyomással és nagyon izzadt ma... Tegnap reggel a vérnyomása 140 volt (nála normális) este már 180, ma reggel meg 120... Egyensúlyozni nem tudott. Segítsetek kérlek.
2021. jún. 3. 09:46
 2/8 A kérdező kommentje:
Covid tesztje negatív lett. Csak azért írom, mert így sorban jutnak eszembe a dolgok.
2021. jún. 3. 09:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Az az esti 180-as vérnyomás elég rosszul hangzik, avval valamit nagyon kéne kezdeni. :(

Remélhetőleg nem avval van összefüggésben.

Nem vagyok orvos, csak tippelgetek...

Koponya CT volt?

2021. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem, de javasoltam hogy menjen. Pár éve nagyon beütötte a fejét, nem tudom az van e kihatással a mostanira.
2021. jún. 3. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljes vérképet kellene csináltatni, akkor lehetne tudni, hogy mi okozhatja konkrétan a tüneteket. Nekem vas hiány maitt volt sokszor forgó szédülésem. Viszont a vérnyomásom nagyon alacsony volt, 90/60-ra esett egy ilyen rosszullétnél. Neki lehet, hogy más okozhatja.
2021. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen ez nekem is megfordult a fejemben, ugye a vashiány a vérszegénység alapja... További tippeket szívesen fogadok Tőletek, ha van még valami gondolatotok, írjátok nyugodtan, nagyon aggódok és bármi megteszi.
2021. jún. 3. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a nyakban lévő erek meszesedése is okozhat ilyet, kevesebb oxigén jut az agyba.

A növétemnek pedig szívritmus zavara van, neki is hasonló tünetei voltak (a városban rájött a szédülés, le kellett ülnie és még anyunak is szolt hogy mennyen lrte mert rosszul van), pedig ő akkor a 30as éveiben járt. Azota betaloc-ot kell szednie, és az helyrehozta.

2021. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd az orvosok kiderítik, de nem kizárt egy enyhe agyvérzés sem.
2021. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!