Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés utáni tapasztalat...

Körülmetélés utáni tapasztalatokat meg tudnátok osztani velem?

Figyelt kérdés
Most lesz a napokban a 13 éves fiamnak totális szűkület miatti körülmetélése. Kérlek osszatok meg tapasztalatokat, hogy milyen a műtét után, mire figyeljünk, meddig vérezgethet, mennyi idő után enyhül a fájdalom, a fürdés milyen, a kötés, minden apró dolgot mondjatok el kérlek. Egyedül nevelem, nincs apja a fiamnak így anyukaként nagyon tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Mivel lehet enyhíteni a panaszokat, stb. Tudom, az orvos is mindent el fog mondani, de lehet hogy vannak olyan dolgok ami neki egyértelmű és nem említi.

2021. jún. 13. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a mutet gyorsan megvan. Par nap kellemetlen csak, de a kltes rajta van, utana en betadinnal mostam a sebet. Verezni nem fog. 4-6 het a gyogyulas.
2021. jún. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

lehetöleg csak reszlegest engedj h azért maradjon valami rajta nem veletlen nőt az oda.

Fajdalmas lesz nem kellemetlen 1-2hetig mivel srác már pubertásban van igy állni fog es ha áll akkor feszül es az fájdalmas sajnos. Ha segiteni akarsz neki keres egy masik orvost lehet az mast mond ha nem akkor sajnos ez van de az eselyt nem árt megadni

2021. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

4 orvosnál jártunk, mind a 4 teljes körülmetélést ajánlott, mivel akkora mértékű a szűkület, hogy ha teljesen hátrahúzta akkor paraphimosis alakult ki, emiatt már többször voltunk is orvosnál, és sajnos ezek miatt hegesedesés alakult ki, ami tovább rontotta a szűkületet. Sajnos kiskorában nem tűnt úgy, hogy baj van vele, az első merevedés után kezdődtek a bajok. Úgyhogy hiszünk ennyi orvosnak, az, hogy teljes, vagy részleges az már nem téma, ez lesz. Ő sem akarja kamaszként megkockáztatni, hogy ha esetleg a részleges kevés akkor mégegy műtétje legyen és én is egyetértettem az orvosokkal.

Ha van valakinek még a gyógyulási fázisról jótanácsa szívesen fogadom.

2021. jún. 14. 21:43
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is hasonló korban csinálták meg, és nekem se részleges.


> milyen a műtét után

Rögtön a műtét után semmilyen, aztán az első pár napban elég rossz és feszítő, főleg éjszaka, aztán utána idővel elmúlt ez és csak egy általános "sántikálás" maradt pár hétig, ahogy menetközben mindenhez hozzáért és beleakadt.


> meddig vérezgethet

Szerintem otthon már nem igazán kéne véreznie. Nekem egy ideig kicsit gennyes volt alul, és ott is gyógyult a leglassabban.


> a fürdés milyen

Én ráhúztam egy uzsonnástasakot amíg még kellett rá kötés, és úgy zuhanyoztam.


> Ha van valakinek még a gyógyulási fázisról jótanácsa szívesen fogadom.

Szerintem érdemes oldalt fekve és kicsit magzatpózban aludni, hogy enyhüljön rajta a nyomás és a feszítés, egyébként az Advil-szerű fájdalomcsillapítók jól működnek. Amúgy meg jó, ha van valami ami lefoglal, nekem azok a napok voltak nagyon rosszak, amikor nem volt mit csinálni.


Minden rendben lesz, simán túlélhető!

2021. jún. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én kérdezöt szeretném kérdezni .

Mik a mütét feltételei most ?

Ugy értem Covid miatt ?

Teszt ? Kell ?

2021. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi magánban csináltatjuk, Pécsett a DaVinci klinikán. Ott 1 negatív pcr kell, (72 óránál nem régebbi) fiamnak és a kísérőnek is (ha van persze, nyilván ha kiskorú akkor muszáj kísérő). Majd ott csinálnak egy antigén tesztet is. Kísérő maximum 1 lehet, viszont ő végig ott lehet vele.
2021. jún. 15. 21:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is magán dokival akarom csináltatni .Árrat szabad még tudni??
2021. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 120 volt maganban
2021. jún. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szegény... 13 évesen pár napig biztos nagyon kellemetlen lesz a merevedés :-(
2021. jún. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
PAr napig mindenkinek az ilyenkor
2021. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!