Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tb alapon volt mar verveteled?...

Tb alapon volt mar verveteled? Lehet ilyet tunetek es panaszok nelkul is kerni?

Figyelt kérdés
Nincsen semmilyen panaszom csak erdekelne hogy minden rendben van-e, lehet ilyet kerni a haziorvostol?

#Vervizgalat
2021. júl. 4. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
2019 novemberben voltam általános vérvételen a háziorvosomnál. Az asszisztens vette le a vért, semmit nem kellett érte fizetnem.
2021. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Kérni lehet. 10-ből 9 háziorvos ad beutalót, de lesz egy, aki nem fog adni.


Ha valaki teljesen panaszmentes, akkor is érdemes 2-3 évente vérvételt csinálni. Pl. a cukorbetegséget ki lehetne szűrni korai stádiumában.


[link]

2021. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
(Off: szerintem a cukorbetegséget nem fogja egy sima vérvétel nagyon korai stádiumban kiszűrni, mert az nem úgy kezdődik, hogy megemelkedik az éhgyomri vércukorszint. Az már előrehaladott állapot. Szerintem jobb otthonra venni egy jó vércukormérőt, évente felbontani egy csomag tesztcsíkot és párszor megmérni vele étkezések után, hogy meddig megy föl. Az többet mond és hamarabb kiderül, ha baj van.)
2021. júl. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
egy lelkiismeretes orvos panaszok nélkül is kér idöközönként egy laborvizsgálatot amit az oep fizet.
2021. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én háziorvosom olyan, hogy ha sokáig nem lát, mindig megnézi, attól függetlenül, miért megyek, hogy mikor volt laborom utoljára, és ha már több mint egy éve, akkor elküld, mert szerinte évente egyszer ezt mindenkinek meg kell ejteni szűrő jelleggel.
2021. júl. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán kérhetsz. Felhívom és mondod neki, hogy szeretnél elmenni egy nagy labort csináltatni, hogy minden rendben van-e. Nem szoktak nemet mondani
2021. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!