Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha prosztatagyulladás gyanújáv...

Ha prosztatagyulladás gyanújával megyek az urológiára, akkor érdemes felkészülni arra, hogy a kórházban tartanak?

Figyelt kérdés

mármint hogy kiderül, hogy daganat és minél hamarabb operálni kell


karácsonykor gumi nélkül dugtam a csajommal és utána nem volt mosdás, és gondolom akkor ment be valami.


nem nagyon kellemetlen, csak hetente 1-2 alkalommal érzem hogy szúr meg néha már a herém is fájnak


igazából már egy januári munkaegészségügyi vizsgálaton szóltak hogy sok a baktérium a vizeletben, csakhát covid miatt nem volt egyszerü orvoshoz eljutni. A helyi klinikáról pl elvitték az urológiai rendelést. És 2 honapra kaptam időpontot, ami most lesz csütörtökön.


2021. júl. 5. 19:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egy esélye van szerintem az embernek. Magán klinika, ahol teljes kivizsgálás van, a hormonoktól kezdve a vastagbélig minden. Ez persze jó sok pénz.Sztk rendelésen beleszarnak a gyulladásodba. Voltaren kúp meg antibiotikum. Aztán mehetsz a gyomroddal a gasztróra.
2021. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

nekem IBS gyerekkori emlékezet óta van

családom a legegyszerűbb módon rámondta, hogy "AZ ÉN HIBÁM"

(persze)


30 évesen szorongás miatt a kórházban töltöttem 1 hónapot (igen, a pszichiátrián)


nálam a szorongás nyilván MINDENNAPOS hasmenéssel és fájdalommal járt


A háziorvos gasztroenterologus, jött a saját lemezével, hogy mit kellene csinálni (értsd: menjek el a haverjához kivizsgálásra, ahol nyilván semmit sem találtak volna)


ott is csak azt kaptam volna, hogy "AZ ÉN HIBÁM"


aztán most jött ez a prosztatagyulladás és bepróbáltam rá pár szem ciprofloxacin antibiotikumot, amit erre szoktak adni.


Sajnos nem vettem be elég nagy dózist így a gyulladás nem múlt el, viszont az IBS nagyjából igen. És a szorongás is. Azt leszámítva, hogy amig a gyógyszert szedtem addig nagyon lement a hangulatom mentálisan. Én erre sajnos nagyon érzékeny vagyok.


Valószinüleg volt valami emésztőrendszeri baktériális fertőzésem ami okozta azt, hogy MINDEN ételre mérget kezdett el termelni az élőflóra és a szervezet meg meg akart szabadulni tőle.


Az orvos egyből elkezdett hőbőrögni, hogy én csak ne szedjek antibiotikomot, én meg megmondtam neki, hogy öreg ha rajtad múlt volna már régen felakasztom magam, mert az IBS és a szorongás annyira reménytelenné tudja tenni az ember életét.


A prosztatagyulladás valószinüleg csajomtól van, mivel karácsonykor "megerőszakolt" gumi nélkül és nem volt mosdás utána, mert bealudtam.


De még ez a betegség is kb 10ed annyira rontja el az életem mint az IBS, mert azzal már konkrétan a munkahelyem forgott veszélyben.


Ha nincs corona és home office akkor valószinüleg már kihullok a karrieremből. Szó szerint úgy kellett dolgoznom hogy nem ettem egész nap semmit, max cukros italokat, hogy legyen valamiből energia, és attól meg mostmár nagyon rosszul nézek ki, mert feljött pár plusz kiló az amúgy is elég előnytelen testfelépítésemre :(

2021. júl. 7. 17:21
 13/18 A kérdező kommentje:
ja és már a kórházban is megmondták, hogy az IBS-t nem lehet gyógyítani jelen állapot szerint.
2021. júl. 7. 17:21
 14/18 anonim ***** válasza:

Hogy erőszakolt meg a csajod?

Én valahogy nem értelek.

2021. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"megerőszakolt"


nem engedte hogy legyen gumi


ja tudom, a himnemüeket nem tudja megerőszakolni egy NŐ


de a nőket meg már gondolatban is meg lehet erőszakolni és börtön jár érte

2021. júl. 7. 17:34
 16/18 anonim ***** válasza:
Az IBS esetében nincs testi elváltozás. Ezért nem fognak találni semmit. Nekem is van. Nem dől össze ettől a világ. Leggyakoribb oka a stressz, psziché felborulása.
2021. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, sok esetben a prosztata gyulladásának is ez az oka.
2021. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

nekem az IBS visszaszorult antibiotikumtól, tehát baktérium fertőzés miatt reagált minden ételre méreg termeléssel az élőflóra


ma az orvos nem talált baktériumot viszont vért igen.


ugyhogy mehetek CT-re (jó kezdet)


az mondjuk igaz hogy a szorongás az IBS mellett a heréimbe is nyilalt, tehát érthető hogy pszichoszomatikus okok miatt nem gyógyul a heg ami a fertőzés során jött létre

2021. júl. 8. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!