Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ritmuszavar? Stressz?Valakinek...

Ritmuszavar? Stressz?Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés

4-5 hónapja voltam kardiológián. Hirtelen felment a pulzusom, rosszullet stb. 24 oras holter, ekg, szivultrahang megtortent. Mindent rendben talaltak. Coverex szedeset javasoltak+panangint.

de neha ugyerzem hogy beleszur a szivembe. Most akkor lehet valami bajom megis, vagy csak a stressz? Erdemes visszamenni az orvoshoz?

Mert az a fura ha nem ott vannak a gondolataim akkor nem veszem eszre ezeket.



2021. júl. 28. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A szúró mellkasi fájdalom tipikus szorongásos tünet. Főleg, hogy írod, hogy nem is veszed észre, ha máshol járnak a gondolataid.

Ha attól megnyugszol, hívd fel a háziorvosodat. A kardiológiai vizsgálatnál mindent rendben találtak, így elég kicsi az esélye annak, hogy valami gond van a szíveddel.

2021. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor csak azt nem ertem, hogy minek kell szednem a pulzus csokkentot? Ha mindent rendben talaltak.

Fiatalon folosleges szerintem gyogyszert szednem akkor, ha minden okes csak lelki eredetu a gond. Viszont orvos velemenye nelkul meg nem szivesen hagyom abba egyik naprol a masikra

2021. júl. 28. 08:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam volt hasonló, mindent végigvizsgáltak és nem találtak fizikai problémát.

Mint kiderült időnként rámjön a pánik.

2021. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2# Mennyi a pulzusod? (1#)
2021. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eloszor mikor felirtak a pulzuscsokkentot 80 volt amire vicc volt szerintem felirni. A kardiologus azt javasolta hagyjam abba. Majd egyszer csak nyugalmi helyzetbe jott ram (szerintem panikroham) es akkor felment 130 ra es erosen dobogott. Aztan vizsgaltak meg es rendben talaltak mindent. Es ekkor javasoltak a Concort hogy szedjem. Azota meg amugy nagyreszt 60-70korul mozog.
2021. júl. 28. 11:52
 6/7 A kérdező kommentje:
De volt hogy ilyen 50 korul is volt. Es emelle irtak fel 2x1 Panangint. Ugyhogy most ezert nem ertem ha minden oke elvileg akkor miert kell ezeket szedni. Mert ezeket ritmuszavarra szoktak, ha jol tudom. De ekg-n azt irtak hogy ritmusos szivveres, aztan egy kesobbi ekgn is hogy ritmuszavar nem eszlelheto.
2021. júl. 28. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Erre teljesen felesleges a pulzuscsökkentő. Mindenképp keress egy másik kardiológust! Ha minden rendben volt, akkor indokolatlan a gyógyszer felírás. Nem is értem, hogyan képes valako 80-as pulzusra gyógyszert felírni... Az pedig "normális", hogy néha vannak kilengések magasabb vagy alacsonyabb irányba. Neked pánikrohamod volt, amit nem kardiológussal, hanem pszichológussal kellene kezelni.
2021. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!