Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Cérnagiliszta fertőzéssel mit...

Cérnagiliszta fertőzéssel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már harmadik éve kínlódom ezekkel a dögökkel. Vermoxot szedtem rá, de mindig csak ideig óráig múlt el, mindig kiújul... A házidoki már nem akarja elhinni, hogy még fennáll. Mit tudok még tenni ez ellen? Már próbáltam a heti és a két heti vermox szedést is... Már nem tudom, mit kezdhetnék. :(

Van még valami 5letetek?



2021. aug. 20. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Adj le széklet mintát... De egyébként én sem hinném hogy gond van.
2021. aug. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is férgességgel küzdök már pár éve.

Eddig kétszer voltam vele az orvosomnál, és már cikinek, illetve félve mennék ugyanezzel a problémával megint. Pont azért, amit már leírtak, hogy nem hinné el,főleg hogy már betelefonálós rendelés-e van csak


Mikor szedtem a vermoxot, akkor elmúlt, meg vannak időközök, mikor ezek a dögök is alábbhagynak, nem venni észre, hogy este szétviszketik a végbélnyílásnál.


Most úgyvagyok velük, hogy marad a fokhagyma/hagyma.


Sok kitartást, és giliszta mentes életet kívánok neked!

23f

2021. aug. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Taplalkozasi tanacsadot keres fel szerintem
2021. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: nem doki vagyok, csak mezei ápolónő, de legalább abból 32 év gyakorlat. :)

Összeszedtem, amit tudok a bélférgességről (cérna giliszta). A gyerekeknél találkoztunk vele az évek alatt elégszer.

A bélférgességtől nem könnyű megszabadulni, az ágyneműt/pizsamát (nem beszélve a naponta használt ruháidról) magas hőfokon kell kimosni - kivasalni. Ezeket elkülönítve kell mosni, mivel fertőzőnek számítanak. Mondjuk lehet, hogy a te esetedben már az ágyat is ki kellene porszívózni.

Ugyanis a elbújhatnak benne (a ruhanemű ráncai között) a bélgiliszták, aztán visszatelepedhetnek. A körmöket rövidre kell vágni, és folyton köröm kefélni, mivel álmodban vakarózhatsz, és tovább fertőzheted magad a petékkel. A peték miatt kell a vasalás is!

De ha ez régóta fenn áll, akkor vagy valakitől folyton visszafertőződsz, vagy olyan ételt eszel, ami hús, és nincs rendesen átfőve. Nem tudom, csak találgatok, nem ítélkezem.

Ami még fontos: a fokhagymát nagyon nem szereti a bélféreg, és az kihajtja, DE a petékre sajna a fokhagyma is hatástalan. Tehát amiket leírtam, azok mind kellenek ahhoz, hogy végleg megszabadulj a kis élősködőktől!

Plusz: Vermox ami hatásos rá, de csak orvos írhatja fel. Fokhagymát, ha veszel, inkább magyart vegyél, mert a kínai gyenge. Nyersen kell enni, mondjuk vajas kenyérre szeletelve, kúra szerűen, minimum egy hét, de 3 hét hatásosabb. Jellegzetes tünet a végbéltáji viszketés.

Tudok egy egyszerű módszert, amit a gyerekeknél is alkalmaztunk a betegszobán a gyermekotthonban. Reggel, felkelés után kell egy olyan kb 3 ujjnyi hosszúságú cellux darab, és a végbélre ragasztani, majd lehúzni róla. Azért kell ébredés után, mert ha tényleg van cérna giliszta, akkor a petéket éjszaka rakja le, és reggel még nem mozdultak el a peték. Tudom, ez felnőtteknél másabb, mivel már lehetnek szőrök is ott, és azt húzza a ragasztó csík, de egy próbát megérne... Kis pöttyök jelezhetik a petéket.

Ez egy nem könnyű küzdelem, de végig kell vinni, ha meg akarsz szabadulni tőlük.

2021. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az újrafertőződés okát elsősorban a környezetben kell keresni: kutya-macska. Körömkefével való kéz- és körömtisztítás ajánlott.
2021. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!