Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után mik a teendők?

Körülmetélés után mik a teendők?

Figyelt kérdés

Az urológusom nem sok mindent magyarázott el, úgyhogy kénytelen vagyok ezt az oldalt használni a kérdéseim megválaszolására. :(

A legfőbb kérdésem az lenne, hogy meddig kell körülmetélés után kötést hordani? A kötés cseréjekor állandoan a sírás kerülget mivel folyton beleragad a sebbe a gézlap, és örjöngök a fájdalomtól.. A kamillába áztatás illetve az octenisept fertőtlenítő oldat (spray) megfelelő kezelés-e a sebnek? Illetve hamár kötés, ellehet valahogy kerülni, hogy a sebbe és a makkomra ne ragadjon rá a kötés? Válaszokat előre is hálásan köszönöm szépen. :)



2021. okt. 9. 19:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy jön ide a vallásom, de egyébként keresztény vagyok... egészségügyi probléma miatt kellett ezt bevállalnom.
2021. okt. 9. 19:28
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Első két válaszoló sötét, de nagyon.


A beragadt kötést batadinnal fel lehet lazítsni. A fokozott érzékenység természetes. El fog múlni.

Az irvos nem látott el tanácsokkal?

Az ooeráló orvos feladata az utókezelés is.

2021. okt. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy kössem be naponta, illetve kamillába áztassam. Konkrétan ennyi instrukciót kaptam. :/
2021. okt. 9. 19:40
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Az nem sok. Ha rá nem számíthatsz, kérdezd a háziorvost.
2021. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mást nagyon nem tudsz csinálni. Van a témában weboldal és olvasd ott el a beszámolókat, háthat segítség az. Pár hét és rendben lesz.
2021. okt. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia, engem két éve metéltek teljesen körül.

Én egy sprayes üvegbe töltöttem kamillát és azzal locsoltam nagyon sokat, szerintem ez a legegyszerűbb módja.Valamint naponta betadinnal is bekentem, én igazából csak ezekkel "dolgoztam".


Én a kötést 1 vagy 2 naponta cseréltem asszem, vagy pl ha sikerült néha összehugyoznom akkor értelemszerűen akkor is.


"A kötés cseréjekor állandoan a sírás kerülget mivel folyton beleragad a sebbe a gézlap, és örjöngök a fájdalomtól."

Én ilyennel nem foglalkoztam, egyszerűen körbetekertem gézlap nélkül kötszerrel.Nekem nem igen ragadt bele sosem.

2021. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! A sprayes megoldást biztos kiprobálom! :) Most átváltottam egy olyan sebfedőre amibe képtelen beleragadni a seb, és megváltás azóta a kötés! :')
2021. okt. 12. 14:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tennék a vágásra contractubexet, dermatixet vagy egyéb szilikonos sebkezelőt, hogy szebben forrjon össze a heg, mert friss műtétnél erre sokkal több esély van.
2021. okt. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem amilyen hiperérzékeny én inkább valami jó csomagolási módszert keresnék, hogy nehogy hozzáérjen barmihez mert valószínűleg üvöltve esnék össze.
2021. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Atlius válasza:
55%
Nem akarok indiszkrét lenni, egyszerűen csak kiváncsi vagyok: miért kellett körülmetéltetned magad?
2021. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!