Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha teljesen abbahagyod a...

Ha teljesen abbahagyod a maszturbálást (és mindenféle kielégülést, tehát semmiféle nemi életet nem élsz), annak lehet negatív egészségügyi következménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 21/F vagyok.

Az utóbbi 2 hónapban teljesen leszoktam az önkielégítésről (olyan másfél hónap lehet pontosabban), és nem élek, illetve soha nem éltem szexuális életet. (A maszturbáción kívül, de azt nem soroljuk be a szexuális életbe).


Az az egy-két bizalmas ember, akivel ezt megosztom, azt mondja, hogy ebből lehetnek egészségügyi problémák, mert hogy elvileg ha nem ürül ki az ondó, akkor az nem tesz jót. De én úgy tudom, hogy spontán magömlés folytán ez időnként "kiüríti magát", de mindenhol mást írnak, most már nem tudom én se, mi a helyzet.


Semmiképpen nem akarok visszaszokni az önkielégítésre, mivel az önmegtartóztatással jelentősen le tudtam csökkenteni a nemi vágyat, és a maszturbáció minden értelemben lehúz, egy pillanatnyi testi érzésért nem éri meg egész napra fásult, bús hangulatba kerülni (nálam ezt okozza).


Úgyhogy kiegyensúlyozottabb vagyok, mióta leszoktam róla, csak attól tartok, nehogy tényleg valami egészségügyi probléma legyen belőle.


Előre is köszi a meglátásokat.



2021. okt. 22. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Pina kell, az a megoldas!
2021. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Az égvilágon semmi fizikai problémád nem lesz emiatt
2021. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
a vedoneni azt mondta,hogy pisivel tavozik, no para!
2021. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy urológus azt mondta, hogy a rendszeres, ugyanakkor mértékkel végzett maszturbálás/nemi élet segít megelőzni az urológiai betegségeket. Mint minden szerv, a nemi szerveid is igénylik a használatot.
2021. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

4 jol mondta többi meg nezzen utána

Németurologus megmondta napi 3 egeszséges de minimum heti 3 kell akinek nincs meg heti 3 annak sulyos közvetkezményei lesznek , prosztatproblema, heregyulladás es hosszutávu önmegtartoztatas libidovesztéshez mehet mivel azt visszacsatolasd küldöd minek álljo farkad ugyse dolgozik.

jöhetnek lepontozások de ezek orvosilag alatamasztot érvek

2021. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
helyesirasi hibakert meg sorry de autokorrekt bekapcsol es mivel nemet telom nem szereti magyar szavakat
2021. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#5-ös, nincs miért lepontozni, én is így hallottam. A libidóvesztéshez tényleg hozzájárul, pont ezért nem csinálom, mert ha soha nincs alkalmad kiélni a vágyat, akkor zavar, ha ott van.
2021. okt. 22. 17:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon úgysem bírod ki az önmegtartóztatást. Addig meg amikor már nagyon tele vagy a szervezet lerendezi éjjel egy spontán magömléssel. Én 18 évesen csináltam egy ilyen időszakot. Eleinte én is tele voltam energiával, jobban ment az edzés, stb. Aztán egy idő után elindultak a negatív folyamatok. Őrülten kívántam a szexet. A metrón nem tudtam levenni a szemem a nőkről. Éjjelente nem tudtam aludni.
2021. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

nem tudom miért kellett kimoderáltatni amit irtam az ivartalanításról

ha ennyire zavar a nemiséged, egyszerűen eltávolittatod a heréid, de akár a péniszedet, prosztatatádat is. Thájföldön viszonylag olcsón megcsinálják, Mexikó drágább

ennyi, és nincs vele több gondod

de szerintem itthon is van transzgender átalakítás, de te csak az első lépést csináltatod meg

ezzel együtt én a helyedben elmennék pszichológushoz, ugyanis a fenti út egy irányú, és később nem nő vissza, ha utána rájössz hogy mégis szeretnél nemi szerveket

2021. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
A fásult bús hangulat szerintem egy rossz beidegződés. Én vallásos neveltetést kaptam és azt sulykolták belém, hogy az önkielégítés bűn. Persze nem bírtam ki és csináltam, de mindig bűntudatom volt és úgy éreztem, hogy szégyenkeznem kell az emberek előtt. Emiatt félszeg voltam, de én azt hittem, hogy az önkielégítés miatt vagyok félszeg. Pedig csak a köré épített hamis bűntudat miatt voltam. Aztán sikerült csinálnom egy ilyen hosszabb önmegtartóztatásos időszakot. Na attól igazi emberi roncs lettem. Viszont rádöbbentett, hogy az önkielégítés a világ legtermészetesebb dolga, és hozzátartozik az ember szexuális fejlődéséhez.
2021. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!