Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan szokhatok le a koffeinről?

Beny_kid kérdése:

Hogyan szokhatok le a koffeinről?

Figyelt kérdés

Az elmólt félévben kereskedelemben és vendéglátásban dolgoztam, nyár óta koffein függő vagyok, de eljutottam arra a szintre, hogy reggel 2 kv nélkül haldoklom. Miket tudnátok tanácsolni, hogy ne függjek a koffeintől?

20F



2021. okt. 31. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ezt kell csinálni hogy egy kávéskanálnyi őrölt kávét megenni. Pontosabban a szádba dobod, és leiszod pl cukros tejjel. Ez olyan kis mennyiség hogy hatása nem lesz, de az elvonást (fejfájás stb) leviszi. És így eszed a kávét 2 hétig. Ha jól megy, akkor nem kell egy csomó fejfájás csillapító. 2 hét után meg elhagyod teljesen. EZután jön még 2 hét tompaság, és szenvedés, de ha azt is kibírod akkor fizikailag leszoktál.
2021. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sosem kávézok es alig teázok, de egy időben energiaitalokra kaptam rá, mert könnyebb volt vele a munka. Cukormentes Coca-cola Zéróból is napi 1-2 liter lement, aztán egy idő után ez olyan napi rutinná vált. Közben pedig egyre hevesebb szívdobogásom (palpitáció a szép szakkifejezés rá) lett, hogy a pulzusom alapesetben is már 100-120 volt. Aztán más miatt kórházban kivizsgáltak, így kerüot sor szívultrahangra is, aztán bukott ki a túlzott koffeinfogyasztás. Ott annyira megrémültem, hogy azóta letettem mindkettőt és 5 éve egy kortyot sem ittam egyikből sem. Sajnos ehhez akaraterő kell.
2021. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!