Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az orvos felírt sumetrolim...

Az orvos felírt sumetrolim tablettát hugyúti fertőzésre, lehet ettől gombás fertőzésem?

Figyelt kérdés

Eléggé hajlamos vagyok a gombás fertőzésre, ha antibiotikumot szedek és összegészében elég rosszul is bírom de már elég rossz érzés, hogy sokat ég a húgycsövem szóval úgy döntöttem, hogy beszedem.

Ha van valami tippetek, hogy hogyan lehet még erősíteni a bélflórát (yoghurton és probiotikumon kívül-(mert attól is valahogy gombás fertőzést kaptam eddig mindig)), akkor szívesen várom.

Valamint... Tudom, elkalandoztam, de hol lehet székletátültetést csinálni Magyarországon és mennyiért?



2021. nov. 30. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet
2021. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen.
2021. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A probiotikum és a joghurt segíteni fog. Az nem okozhatna gombás fertőzést, mert azok a bélrendszeredben lévő hasznos baktériumtörzsek. Székrekedés esetén gyorsítják, hasmenés esetén lassítják az emésztést, mert a helyes irányba fogják eltolno. Nem lesz szükseg székletátültetesre.


A húgyúti fertőzésre viszont egyáltalán nem használ a probiotikum, mivel nem is választódhat ki a vesén át a hasznos baktérium a vizeletbe. A kettőnek semmi köze egymáshoz, mert más kimeneteli nyílás és ott már nincs is szükség rájuk. Ha gombás fertőzést gyanítasz a nemi szerveden (makk é fityma), akkor beszélni kell a dokival. Addig is Canesten krém és tisztább intimhigénia az általánosan javasolt terápia. Ha a húgycsőből szivárog még valamilyen folyadék az antibiotikum kúra után is, akkor pedig szintén dokihoz kell fordulni.

2021. dec. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég elmaradott orvos az, aki sumetrolimot ír fel erre, kb. 30 éve volt ez divat. Sokkal jobbak is vannak már.
2021. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Mannózt szedj a felfázasra.
2021. dec. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Suhipm válasza:
A summetrolim egy fajta gyulladás csökkentő. Az algopirynhez tudnám hasonlítani. Mikor fájt a torkok 3-4 napig szedtem és el is múlt
2022. márc. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os a Sumetrolim nem csökkenti a gyulladást, nem gyulladáscsökkentő, hanem antibiotikum. Nem hasonlít az Algopyrinhez. Talán abban, hogy mindkettő tabletta. A torokfájás 95%-ban vírustól van, rossz ötlet rá Sumetrolimot szedni. Nem a Sumetrolimtól múlt el, hanem magától.


[link]

2022. márc. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!