Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az miért van, h a könyökünkön...

Az miért van, h a könyökünkön van 1 olyan pont amit ha megéritnűnk vagy benyomunk akkor valami ideget találunk el vagy nem is tudom mit és az ilyen nagyon rossz égő érzés?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szokott lenni, h ha olyan ponton verem be a könyököm, akkor pár percre teljesen elzsibbad a kezem:/ Elég rossz érzés, de pár perc után már teljesen jó lesz.
2010. szept. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan eltaláltad, egy ideg fut azon a ponton elég felszínesen (nervus ulnaris).
2010. szept. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaa, de ez nem csak férfiakon van...
2010. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom csak nemtudtam már masik helyre írni. Vki letudná irni tudományosan ,h mi is ez az egész?
2010. szept. 7. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Egészen tudományosan: ha megütöd vagy megnyomod a könyöködön azt a bizonyos pontot, mechanikai inger éri a felszínesen futó, "nervus ulnaris" nevű ideget. Ez az inger nem specifikusan (tehát nem a normális tapintási- és hőingerek által vezérelve) beindít olyan folyamatokat, melyek végül "érzetet" közvetítenek az agy felé az ideg ellátási területéről (ingerületvezetés ill. akciós potenciál néven utánanézhetsz google-ben a részleteknek). Ezt az ilyenkor tapasztalható "furcsa" érzetet paraesthesiának nevezik (melyet az említett mechanikai hatáson túl ezer más dolog is okozhat, gyakran pl. az idegek alkoholizmus miatt kialakuló krónikus károsodása).
2010. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezen a rajzon láthatod, mennyire felszínesen fut ez az ideg: [link]

Itt pedig egy igazi nervus ulnaris látható operáció közben kibontva (csak erős idegzetűeknek): [link]


(Egyébként nem 1, hanem "egy", mivel az egy itt névelő, nem számnév.)

2010. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!