Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen betegségek (ill....

Milyen betegségek (ill. gombás fertőzések) léteznek, amik nemi úton fertőznek, DE bármilyen nemi együttlét NÉLKÜL IS kialakulhatnak v. elkaphatóak?

Figyelt kérdés

Úgy rémlik, vannak ilyen betegségek - bőrbetegség, gombás fertőzés, stb.


STD szűrésre szeretnék majd menni, s ahogy olvasom, Nekem kell majd meghatároznom, hogy mire tesztelnek. Ez esetben pedig, ha van olyan, ami 100%-ban csak akkor lehetne meg, ha már lett volna valamilyen szexuális kapcsolatom, azokra értelmetlenül kérnék tesztet.


De egyenlőre nem találok infót, hogy mi jöhetne szóba és mi nem.



2021. dec. 21. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Pl. AIDS, hepatitis B és C. Ezek nemi úton is terjednek, de fertőzött tűvel szúrás által is.


Szifilisz szülés utján is átterjed az anyáról a gyerekre. Gondolom a szülést nem tekintjük bármilyen nemi aktusnak.

2021. dec. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Gondolom a szülést nem tekintjük bármilyen nemi aktusnak."

Persze.


Köszönöm az infót.

Viszont nincs ezekről esetleg egy _teljeskörű_ lista? Hogyan lehetne ezt megtalálni?

Vagy reménykedjek abban, hogy az STD szűrést végző orvos nem felejt el nálam mindenre rákérdezni s az alapján mondani, hogy mit kéne elvégezni, ha TELJES nyugalmat szeretnék a párkapcsolatom jövőbeli dolgaihoz?

2021. dec. 21. 23:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy TELJES nyugalom. Egyik teszt sem 100%. Tehát, ha végeznek rajtad egy AIDS tesztet, és negatív lesz, az nem azt jelenti, hogy TELJESEN biztosan nem vagy AIDS-es, hanem, hogy 99% hogy nem vagy beteg. Ugyanez igaz a többi tesztre is.
2021. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az STD szűrés úgy szokott zajlani, hogy mindent is megnézünk, nem a páciens dönti el, hogy mire nézzük, hanem ha már eljött, akkor kizárunk minden lehetséges STD fertőzést. Ez áll egy általános baci tenyésztésből, amit nem csak szex útján lehet összeszedni, és megnézzük az STD betegségeket is: gonorrhoea, chlamydia, HPV6-11, ureaplasma, mycoplasma, herpes, és vérből hepatitis, syphilis, HIV.
2021. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4-es:


A "Nálunk" az konkrétan mit jelent? (ha szabad nyíltan rákérdeznem)

Melyik megyéből írsz?


Én Baranyában élek.

2021. dec. 26. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Én elég messze Baranyától. Észak-Kelet Magyarország.
2021. dec. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért fontos, hogy nemi kapcsolat nélkül is elkapható betegségre szűresd magad? Ritka, de kb bármilyen nemi betegséget el tudsz kapni nemi úton kívül is.

Ami az STD szűrést illeti én annó ezekre kértem szűrést (legveszélyesebbek és/vagy leggyakoribbak szerintem):

- vérből: HIV, Hepatitis B és C, szifilisz

- hugycsőkenet: tripper, mycoplazma, ureaplazma, chlamydia, trichomonas

- kenet (péniszről és herezacskóról): HPV

2021. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Miért fontos, hogy nemi kapcsolat nélkül is elkapható betegségre szűresd magad?"


Azért, mert még nem volt (korábbi) kapcsolatom.


"Ritka, de kb bármilyen nemi betegséget el tudsz kapni nemi úton kívül is."

Magyarán készülhetek azzal, hogyha szűrésre megyek, teljeskörű vizsgálatot kell kérjek... =/

Hát ez annyiban azért kissé kellemetlen hír, hogy anyagilag Nekem nem lesz egy könnyed dolog.

2021. dec. 28. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Bőrgondozóban ingyen leszűrnek TB-re. Csak akkor kell fizess érte, ha magánban szeretnéd csináltatni.
2021. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért, mert még nem volt (korábbi) kapcsolatom."


Ha semmilyen szexuális kapcsolatod nem volt még, nincs tüneted és figyelsz a higiéniára (pl. wc ELŐTT is kezet mosol), nem használsz mással közös borotvát/ fogkefét, nem vagy intravénás droghasználó, születésnél sem kaptál el semmit, akkor szerintem felesleges szűrésre menned, de nem szeretnélek lebeszélni róla (volt már szűz HPV-s ismerősöm), és mindeképp becsülendő, hogy vigyázol a barátnődre.

2021. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!