Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért száradt ki hirtelen a...

Miért száradt ki hirtelen a makkom? A bőr szinte rá van tapadva - 30F

Figyelt kérdés
Nincs rajta elváltozás, nem fáj, nem viszket, nincs elszíneződve, nincs szaga, semmi. Tisztálkodásnál felhúzom a bőrt és eléggé tapad hozzá. Arra gyanakszom, h vmi allergiás reakció a tisztálkodási szerek miatt

2022. febr. 15. 01:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
nincs semmi gondod
2022. febr. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szeretném ezt hinni, de már egy hete ilyne. Ez már korábban is előjött, pár napig tartott. Szerintem vmi allergia, de megkérdezek másokat is
2022. febr. 15. 02:31
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk próbáld ki hogy más tisztálkodószert használsz?


Ezt így kérdezgeted ott tőlünk, de akár mástól is. Ha nincs semmilyen elváltozás, nincs szag, nincs piros folt stb, akkor nem tudjuk rámondani sem azt hogy gombás, sem azt hogy bakteriális fertőzés, mert ennek a jelét nem mutatod.

Az allergiás reakció azért bőrpírrel általában jár, de azért egy érzékenység, vagy viszketés az adott területen szokott jelentkezni, főleg ha a bőr kiszáradásáról van szó.



Amit táncolok, hogy válts másik tisztálkodószerre, nézd meg hogy pár nap alatt javul-e, ha nem, akkor kezdd el kenni neogranormonnal vagy bepanthennel. H továbbra sem javul, akkor pedig menj el bőr és nemibeteggondozóba.

2022. febr. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a terv. Arra is gyanakszom, h dehidratált vagyok, mivel nem iszom eleget. Már váltottam tusfürdőt, megnézem, javul-e, de ha nem, akkor bőrgyógyász. De inkább csak a makkom közepénél, tövénél jelentkezik ez a tapadásos jelenség. Máshol nem. Zuhannyal leöblítem, simán "helyrejön", tehát nem olyan, mintha technokollal lenne odaragasztva... vicc az egész 🙄
2022. febr. 15. 11:09
 5/7 NTBS ***** válasza:
Szerintem keress fel egy szakembert, mert mire mindent végigpróbálsz, többe fog kerülni a leves mint a hús.
2022. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg mielőtt felkeresel magánorvost jó/sok pénzért, próbáld ki az egyik legolcsóbb és bőrgyógyászok által javasolt krémet: cremor aquosus, a klasszik gyógyszertári vizalapu krém, mindenhol elkészítik, recept nélkül, 1000 Ft alatt.


Konkrétan hámlott a farkam, már attól féltem h a végén leesik, a makkom is elég csúnya volt és pár nap alatt segített. Bőrgyógyász (Tamási Béla) szerint téli időjárás, sok/több alkohol, tavfutes, alacsony páratartalmu lakás, mellé nyilván egyéb teendők magadon...elohozhatja

2022. febr. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hirtelen?
2022. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!