Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Élhet nemi életet, akit...

Élhet nemi életet, akit prosztatarákkal kezelnek?

Figyelt kérdés
Jelenleg tünetmentes prosztatagyulladásom van, igaz, hogy az orvosom szerint minimális esélye van, de én mégis aggódok az miatt, hogy rákos megbetegedés lesz belőle. Elég ijesztő dolgokat olvastam a kezelésekről (prosztata eltávolítás, kasztrálás), továbbá tudom, hogy egy rákos embernek nem ez a legfontosabb, de mégis tudni szeretném, hogy a prosztatarákkal diagnosztizált férfiaknak van-e lehetősége nemi életre?
2022. febr. 16. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Miért ne lehetne?


De egyébként tegyél jót magadnak, és felejtsd el az ilyenek olvasását.


Prosztatagyulladásod van, amelyet orvos kezel. Ez bakteriális fertőzés, és nem a sejtek rossz fejlődéséből származó rosszindulatú daganat.

2022. febr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 grafno ***** válasza:
100%
Ha felall meg akkor igen
2022. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a prosztata probléma nagyon sokat árt a potenciának, de ha működik a farkad, akkor nyugodtan használd, nincs köze a kettőnek egymáshoz. A prosztatagyulladás még nem jelent feltétlenül prosztatarákot, sőt! Nekem 30 éves koromban volt prosztata gyulladásom most már elmúltam 60 és még mindig nincs rákom. A rákot meg nagyon jó gyógyszerrel tudják kezelni Ami sajnos hormontartalmú de még mindig jobb mint a prosztata eltávolítása, amit a legritkább esetben alkalmaznak. A kasztrálást meg soha Mert az egészen más.
2022. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a választ! Elvileg nem bakteriális, legalábbis negatív lett a tenyésztés. Tudom, hogy nem kellene ezzel foglalkoznom, mert a szorongás nem segít a gyógyulásban.


2-es, ez világos, de inkább az érdekelne, hogy van-e rá valami módszer, hogy erekciót érjenek el azok, akiknek megsérültek az idegek a műtétkor vagy esetleg a hormonkezelés miatt kasztráltak (akár kémiailag, akár fizikailag)?

2022. febr. 16. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvossal beszéld meg, de továbbra sem kellene belefolyni olyanba, ami nem érint egyáltalán.
2022. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3-as, amikor voltak tüneteim, akkor voltak apróbb gondok, de most nincs probléma szerencsére. A barátnőmmel jövőre szeretnénk összeházasodni, utána pedig majd családod alapítani. Amikor nehezen ment, akkor gondolkoztam el azon, hogy vajon meddig fenntartható egy kapcsolat intimitás nélkül, ha az ember a harmincas éveit tapossa. Persze van sok más minden is az életben, de szerintem egy jó párkapcsolathoz a szex is hozzátartozik, ebben a korban legalábbis. Tudom, hülye vagyok, nem kellene ezen gondolkodnom...
2022. febr. 16. 18:34
 7/13 anonim ***** válasza:
A prosztatagyulladás NEM növeli a prosztatarák kockázatát, tünetmentes (tehát ami soha nem okozott panaszt) prosztatagyulladás pedig kezelést sem igényel, bár leírásodból nem világos, hogy ez a helyzet vagy panaszos voltál és tünetmentessé váltál kezelés hatására.
2022. febr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legutóbbi hozzászólásod még nem láttad, mikor írtam az enyémet, világos, hogy tünetmentes lettél kezelés hatására, talán mondhatjuk, hogy meggyógyultál, bár a krónikus prosztatagyulladás fel tud lángolni. Prosztatagyulladás indukálta merevedési zavar ugyanúgy kezelhető.
2022. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*láttam
2022. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Kb. 26 évesen volt prosztatagyulladásom felfázástól, bakteriális fertőzés által és írtak fel nekem egy antibiotikum kúrát egy másik típust mint az antibiotikum. 40 napig kellett szedni utána métereseket pisiltem és asszem azóta nincs aranyerem se.
2022. febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!