Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ki lehet már gyógyulni ebből...

Ki lehet már gyógyulni ebből a nyamvadt prosztatagyulladásból?

Figyelt kérdés
Még az előző kapcsolatomban összeszedtem két bacit (gardnerella, atopobium) amik prosztatagyulladást okoztak nálam. Első körben az urológus teljes körű vizsgálatot javasolt: hastáji és here ultrahang, teljes labor (reggeli első vizelet, masszás után vizelet, ondó). Ekkor derült ki, hogy csak prosztatagyulladásom volt ennek a két baktériumnak "köszönhetően". Több hónapos antibiotikus kúra következett: Először több hétig szedtem kétféle antibiotikumot, aztán 1 hónapig egy harmadik fajtát. A labor aztán többszöri kontrollra is negatív lett, azonban a tüneteim csak enyhültek, de nem szűntek meg teljesen. Csupán egy vezető tünetem volt, hogy nyomó érzést érzek jobb oldalon ágyék tájon. A doki azt mondta masszás után, még mindig gyulladt a prosztatám, ennek ellenére a labor negatív lett. Azt mondja, átment krónikus gyulladásba és nem nagyon tud mit kezdeni vele. Járjak időnként kontrollra és ő masszázzsal kinyomkodja a gennyt a prosztatámból. Borzasztó csalódott vagyok, mert ugyanúgy panaszos vagyok és már több százezer forintot otthagytam ebben a magánrendelőben. A jelenlegi párommal a szexuális életünket is megkeseríti, emiatt merevedési problémáim vannak, és ez számomra borzasztó kellemetlen. Nagyon elegem van az egészből és már kicsit tanácstalan vagyok. Járt már valaki hasonlóképpen? Mi a megoldás? Váltsak orvost? Lehet, egy olyan baci fertőzött meg, amit nem mutatott ki a labor? 32F

2022. márc. 12. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem, a prosztatagyulladásból tényleg nehéz kigyógyulni. Nekem ezt mondta az orvosom. Továbbá azt, hogy ez az egyik legnagyobb kihívás a szakmájukban. Volt nálam is minden, kétoldali herefájdalom, pénisz fájdalom, gyakori vizelési inger, akadozó vizelet, merevedési zavar és ejakulációs fájdalom. Nálam negatív lett a tenyésztés, így antibiotikumot nem kaptam. 60 napig használtam a Proxelan kúpot, mellete vényköteles nem-szteroid gyulladáscsökkentőket szedtem. Pár hónapja a főbb tünetek eltűntek, egyedül az ejakulációs fájdalom maradt meg. Az se mindig jelentkezik, de ha igen, akkor elélvezéskor enyhe fájdalmat érzek a végbelem felől. Na meg néha enyhe diszkomfort érzés a farokcsontnál. Tegnap voltam nála pont, tapintásra és UH-ra rendben van a prosztatám, nincs megnagyobbodás, ennek ellenére most Prostamol Uno-t szedet velem. Igaz ennek is növényi hatóanyaga van, így ártani egészen biztosan nem árt. Én is fél évente járok kontrollra. Amúgy ami sokat segít nekem az a mozgás. 2 naponta futok 5-10km-t vagy bicajozok. Utóbbit eleinte ellenezte az orvos, de amikor mondtam neki, hogy szeretek terepbicajozni, akkor azt mondta, hogy akkor hajrá. Arra kért, hogy szerezzek be férfibarát nyerget- Nálam ugyanis valószínűleg lelki eredetű a dolog, ha stresszelek, akkor gyakrabban és jobban érzem a tüneteket. Ami még segít, az a tökmag. Kétnaponta elnassolok egy 50g-os csomaggal. Én 38 éves vagyok. Jobbulást!
2022. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok a betegségről,amig nem találják meg a kórokozót,addig hatásos gyógyszert sem tudnak ellene felírni.

Urológus prof.előadását hallgattam a rádióban pár évvel ezelőtt.

Az ő betege sem akart meg gyógyulni,pár hétig csak tünet mentes lett.

Szégyelte volna magát,hogy nem tud egy beteget meggyógyitani,ezért betegét akkor is berendelte ,amikor tünet mentes volt .Mindig volt vizelet vizsgálat,baktérium kitenyésztés is .Az eredmények mindig negativok,de a beteg jelezte hogy nem gyógyult. Már eltelt 10 év,amikor a vizelet tenyésztés baktériumot mutatott ki.

Na most elkaptalak,és erre keresték meg a ráható gyógyszert.

A beteg végre kigyógyult a betegségből.

Elmondta ,a kórokozók beágyazódnak a prosztata mirigy állományába,

2-3 hónapon át szunnyadnak,aztán hírtelen aktiválják magukat.

Igen ő megtette,mert beteget gyógyított,és lejáratni sem akarta magát

De manapság ennyi vizsgálatot 1 közönséges honpolgárnak melyik orvos végezne el ?? A labor vizsgálatok drágák,nem lehet ezt halmozni.

A reményt keltő gyógyszerek is drágák,aztán újabb betegségeket is kiválhatnak. Csak a növény alapú termékekre lehet hagyatkozni.

Jobbulást !

2022. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elolvasni dr. Rosta Gábor: Prosztata könyv c. olvasmányos ismeretterjesztő munkáját.
2022. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is be volt/van gyulladva a prosztatám. Erős alhasi fájdalom, herefájdalom és sűrű vizelési ingerek jelentkeztek. Spermavizsgálat után ampicilint kaptam 1 hétre, ettől a fájdalom 100% megszűnt alhason a prosztatában és a here fájdalom is már-már el is tűnt. A doki kért újabb vizsgálatot aminek az eredménye ugyan az lett mint az elsőnek (ugyan az a kórokozó) csak most panasz nélküli vagyok, az mondta csináljak biztonság esetére egy másik laborban is vizsgálatot és akkor meglátjuk mi lesz. Kitartást és jó egészséget kívánok, szívből remélem hogy mielőbb rendbe jössz!!!
2022. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!