Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A kóros elhízás szélén vagyok....

A kóros elhízás szélén vagyok. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Betegség miatt folyamatosan híztam az elmúlt években. A hasam megnőtt, jelenleg 115 cm. 103 kg vagyok 168 cm-re.

Akármit csinálok folyamatosan hízom.

17/F



2022. márc. 31. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen betegség?


Amúgy meg számolj kalóriát, úgy lehet fogyni, ha az ember kalóriadeficitben van.

2022. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy - alulműködés. Számoltam kalóriákat is, mindent betartottam, de akkor sem sikerült fogyni. Viszony ahogy elengedtem 1-2 hétre feljött 3 kg.
2022. márc. 31. 23:53
 3/8 A kérdező kommentje:
viszont*
2022. márc. 31. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy dietetikus/ orvos jobban tudna válaszolni.


Én laktató, de nem kalóriadús ételeket ennék.

Illetve éhgyomorra kardióznék reggel, melegítőben, ha nagyon fogyni akarnék.

2022. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
^ de ne az én tanácsomat kövesd, hanem az orvosét
2022. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A melegítőben rész teljesen felesleges, mert csak vizet veszítesz pluszban, de kalóriát nem égetsz többet.


Háziorvos mit mondott? Kezelve van? Gyógyszert szedsz rá?


Az első dolog a fogyásnál az az étrend. A második pedig a testmozgás. Nem kötelező konditerembe járni, otthon is lehet edzeni. Vannak saját testsúlyos edzések is fent a youtubeon, de elmehetsz akár futni is.

Ha szeretnél kicsit formásítani, erőt is szerezni, akkor kettlebell tudsz venni.

2022. ápr. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kapsz gyógyszert a pajzsmirigy alulműködésre? Én 110kg voltam (180cm), amikor kiderült a pajzsmirigy alulműködés. Az orvos beállította a hormon szintet gyógyszerrel, utána mindenféle plusz erőfeszítés nélkül lefogytam 82 kg-ra. Most is kb. 80-82kg vagyok, pedig nem figyelek az étkezésre, viszont járok futni. Nekem a harmincas éveiben kezdődött az egész.
2022. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csökkentett szénhidrátbevitel használhat : kevés vagy semmi krumpli, rizs, kukorica, kenyér vagy egyéb pékáruk. Ha már a keményítőtartalmú ételeket visszavágod, akkor már tettél magadért valamit.


Mellette kell a rendszeres mozgás. Előbb kis séta, aztán úszás vagy ha bírja a térded, akkor kocogás. Vízben nem érzed a testsúlyod, tehát én a heti egy vagy két aktív úszást választanám.

2022. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!