Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A prostata TUR műtétről volna...

A prostata TUR műtétről volna valakinek tapasztalata, infója?

Figyelt kérdés
Prostata túltengés, II stádium. A javasolt TUR műtéten kívül még milyen más beavatkozás létezik?

2022. ápr. 13. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha műtétet javasoltak azt azért tették, mert a rendelkezésre álló konzervatív kezelési lehetőségeket kimerítetted, így a műtétnek alternatívája nem nagyon van.
2022. ápr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy műtét kell, feltételezem, jól látja a kezelő orvos. Inkább a műtétek közti választási lehetőség, az ami érdekelne.

Amiatt vagyok bizonytalan, hogy a TUR műtét esetén, húgycsövön keresztül férnek hozzá a prosztatához. Ezek szerint a húgycsövet roncsolják? Aztán nagy valószínűséggel az begyógyul. Ha nem, hát katéter.

2022. ápr. 14. 00:45
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz pár infót. De lehet érdemes kikérni egy másik urológus véleményét is.


Esetleg itt is érdeklődhetsz:

[link]


Hány éves vagy?

2022. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kösz az infókat, nagyon hasznosak voltak.

Az Uro-Clinic.kft. anyaga igen szemléletes volt. Azt persze nem tudtam kideríteni, hogy amit roncsolnak, az hogy kerül a hugyhójag alsó részébe, belülre. Prosztata nem lehet, mert az ugye a hugycsövön kívül van.


A másik módszer az u.n. „Rezūm® rendszer” is bíztató. Nem tudom hazánkba mennyire elterjedt. De mint a cikk írja, „hosszú távú eredményei még nem állnak rendelkezésre”.


Az a bíztatás, hogy „be fog az gyógyulni”, ritka a „mellékhatás”, nem túl megnyugtató számomra, mivel 79 éves vagyok, és nem 30. Tényleg érdemes lesz másik urológussal is konzultálni.

2022. ápr. 14. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
A Rezum eljárással kapcsolatban ajánlom a már linkelt krónikus prosztatagyulladás fórumot. Az egyik fórumozónak volt ilyen kezelése Pozsonyban. Ha minden igaz, akkor Magyarországon nem hisznek benne az orvosok, így nincs is. Jobbulást kívánok!
2022. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt a klinika linkje;

[link]


Sajnos 2500 EUR...

2022. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Két év telt el a kérdés kiírása óta.

Mi van veled?

márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönet az érdeklődésért. A javaslatokat megfogadva másik urológust is felkerestem. Pontosabban azt, akinek kb. 6 évvel ezelőtt is a páciense voltam.

Ő egyébként sebészként is funkcionál. A TUR műtétes javaslatot nem tartotta indokoltnak. Úgyhogy nem is ragaszkodtam hozzá. Vesomni nevü gyógyszert írt fel, azt szedem. Kisebb nagyobb inkontinencia az azért van. A PSA 6.5. A TennaMen azért jól jön. A problémám volt, hogy a sok éjszakai felkelések miatt, nem tudtam magam kipihenni. Plusz még a reggeli alacsony vérnyomás.

A doki javaslatára, altatót szedve, az éjszakát úgy ahogy át tudom aludni. Ez a közérzetemen, hangulatomon is érezhető. Egy hét múlva lesz újra PSA mérés. Kíváncsi vagyok az eredményre.

márc. 7. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Jól döntöttél. A TURP-ot csak végső esetben szabad bevetni.

Én Finasterid+Alfetin uno kombinációt szedek 3 hónapja és meg vagyok elégedve.

Igaz vannak mellékhatások, de inkább ez mint a műtét.

Szerencsére a psa-m 2 alatt van.

márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!