Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület, milyen műtét...

Fitymaszűkület, milyen műtét kell?

Figyelt kérdés

Iskolaorvosi vizsgálat során a fecskét is le kellett tolni. A nemi szervem vizsgálatokor az iskolaorvos körülmetélést javasolt, minden más megoldás csak súlyosbítja a helyzetet, rá is írta a kartonra.Gyermeksebészeten valamilyen fék és fitymaplasztikát javasoltak.

Jelenleg mereven alig tudom felhúzni, petyhüdten hátrajön, de nagyon előrehajlik és fájdalmas.



2022. ápr. 22. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Körülmetélés gondolom. Lenyisszantják a bőrt, és szabadon lesz a makk.
2022. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Az iskolaorvos feladata, hogy kiszűrje a betegségeket. Ha elmentél szakorvoshoz ahol fitymaplasztikát javasoltak és fitymafék műtétet, akkor nem körülmetélni akarnak.

Ha bizonytalan vagy, beszélj a szüleiddel és meg lehet nézetni másik orvossal is! Elsősorban az urológus szakterülete ez a probléma.

2022. ápr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Urológushoz menjetek el, ne gyermeksebészetre.


Ha mereven nem tudod hátrahúzni, akkor szűkület, és ha lankadtan is behajlik a makk, akkor a féked is rövid.

2022. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

"Urológushoz menjetek el, ne gyermeksebészetre."


Jó hogy nem már kardiológushoz küldöd el te agyoniskolázott.

Legalább tisztába vagy vele hogy az urológusnak mik a szakterületei?


vese, húgyutak, húgyhólyag, prosztata, herék.

2022. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

A hímvessző sebészete urológiai kérdés, ezért nem ártana kicsit kisebb pofa, 4-es.

Ilyen műtét indikációjának felállítása urológus kompetenciája, nem iskolaorvosé!

2022. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Szerintem igaza van a hármasnak. Nekem is urológus végezte a fitymafék szakadás korrekciós műtétet. Nála voltam az esemény után és nem küldött sebészetre. A műtét után is hozzá kellett kontrollra menni.
2022. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

4-es, én vagyok a 3-as, és szerintem is kisebb legyen a *ofád, mert ezek szerint nem vagy tájékozott a témában, de ebből a kirohanásodból ítélve egy pszichológust nem ártana felkeresni.


Aki itt hibázott az első körben maga a kérdező, mert tudta hogy gond van, de nem szólt a szüleinek, hanem az iskolaorvosnak kellett jelezni a gondot.


A másik hibás az maga az iskoladoki, aki önállóan beleáll és diagnosztikát hajt végre, pontos utasítással, amikor nem szakember, hanem csak egy általános gyermekorvos.


A sebészek többsége önállóan nem diagnosztizál. Ez szakorvos feladata. Általában orvos küldi tovább sebészhez, amennyiben ő maga nem műt, vagy úgy értékeli hogy sebész jobb munkát végezne. A sebészek között is van ezer féle, mivel a többség szakosodott valamire, de vannak akik általános sebészek, jelen esetben ez a gyereksebész is az, de nem szakértője a péniszt érintő dolgoknak, a szűkületnek sem. Ő megállapította hogy a rövid fék okozhatja a gondot, lehet hogy az miatt nem tudja hátrahúzni, mert annyira feszíti makkot, hogy ez mereven lehetetlen. Lehet így van, lehet nem.


Azért kellene elmenni urológus szakemberhez, mert ők naponta találkoznak ilyen problémával, és ránézésre is meg tudják állapítani, hogy a fék vagy a fityma szűkülete, vagy mind a kettő a gond.

2022. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Ne egy mezei iskolaorvosra hallgas aki nyilvan NÖ volt.

Gyermeksebesz jot akar eleg egy fek vagas

2022. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a körülmetéléssel sincsen baj.
2022. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha már körülmetélés, akkor legyen teljes és feszes a végeredmény. Félkész munka nem lesz kielégítő, mert a maradék bőr össze fog torlódni a makk pereménél ernyedten.
2022. máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!