Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyulladt és száraz makkal...

Gyulladt és száraz makkal milyen orvoshoz menjek és mit fog csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon száraz a makkomon a bőr, illetve piros is… Nem biztos, hogy gyulladás, de néha enyhén viszket és csíp.


Az az érdekes, hogy ez pár hete tart, de lassan 2 éve nem voltam szexuálisan együtt senkivel, illetve nem voltam uszodában, nem használtam nyilvános WC-t, nem osztoztam senkivel sem törölközőn, stb.


Én éppen ezért nem gombás eredetű balanitis, balanoposthitisre gondoltam…


Ezért nem mentem orvoshoz, csak fokozottabban ügyeltem az intim higiéniámra, illetve egy ideje már csak vízzel tisztítottam.


Kamasz koromban, még szűzként voltak ugyanilyen tüneteim, és amikor elhagytam tusfürdőt, megszűnt.


Most is az volt, hogy 1 hét után 2 napig megszűnt a probléma, sokkal kevésbé volt száraz a makkom és teljesen természetes rózsaszín színe volt, de most megint pirosas…


Szóval majd jövő héten szeretnék elmenni orvoshoz, de hova menjek?


Háziorvoshoz? Nemi beteg gondozóba? Urológiára? Bőrgyógyászatra?


Illetve mi lehet a probléma és várhatóan mit tud vele kezdeni az orvos?



2022. ápr. 29. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Urológiára telefonálj oda, hátha tudnak valami vény nélküli krémet ha nem, akkor lehet behívnak és kérni kell időpontot. Ez nem nemi betegség lesz, hanem valami allergia vagy autoimmun betegség! :) Addig is kérhetsz a háziorvostól rá minden mentes babafürdetőt, hogy ne őrülj meg!
2022. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Babáknak vannak illatmentes krémek, azokat próbáltad?
2022. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pisi nem csíp? Gynoxinnal kend be egyelőre.
2022. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Rövid ideig próbáltam egy bőrbarát, full természetes anyagokból álló intim mosakodót, de azzal nem vettem észre változást. Utána tértem át csak vízre, ami pár nem alatt azt hittem, hogy hatott is, de aztán újra megjelent a probléma…


Igaz, egy angol orvosi blogon azt olvastam, hogy akár hónapokig is nélkülözni kell a tusfürdőket, ahhoz hogy teljesen megszűnjön a gond.


Viszont évekig volt, hogy egyáltalán nem jelentkezett ez a probléma, úgy hogy használtam sima bolti tusfürdőket, a péniszemen is…


Szóval megint csak nem értem.

2022. ápr. 29. 11:51
 5/7 A kérdező kommentje:
A pisilés nem csíp, főleg a makkom alsórészét érinti a dolog.
2022. ápr. 29. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Én a Sudocreamet az ajánlom. Intim mosakodó és társai csak ártanak, mosdókenőcs pont elég rá.


A Sudocream gyulladáscsökkentő egyébként.

2022. ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyaszatra menj.
2022. ápr. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!