Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy tudom megkülönböztetni a...

Hogy tudom megkülönböztetni a rövid fitymaféket a fitymaszűkülettől?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást neveznek annak ,így teljesen belezavarodtam már, hogy most akkor melyik melyik. Meg azt is olvastam, hogy a kettő lehet egyszerre is. De azt hogy tudom megállapítani, hogy csak rövid a fékem, vagy fitymaszűkületem van, vagy a kettő egyszerre? Tervben van, hogy elmegyek urulógushoz, csak előtte jó lenne ha nem teljesen hülyén mennék,hanem nagyjából tudnám, hogy mire számíthatok.

Normál állapotban teljesen hátrajön a bőr a makkomon,csak ha lejjebb húzom előredől a makk. Merev állapotban is le tudom húzni a makk aljáig ,de annál tovább nem,ha egy pár mm-t lejjebb húzom ott megfeszül.


2022. máj. 15. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rövid a féked.
2022. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ahogy az egyes mondta. Ha fitymaszűkületed van, akkor a makk nem jön elő vagy csak nagyon nehezen. Nagyon kellemetlen amikor normál helyzetben előjön aztán tovább merevedik és úgy marad ezt spanyol gallérnak hívják és irgalmatlanul fáj. Nekem mind a kettő volt és kétszer operálták.
2022. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak maga a fék feszül és a makkot előre húzza, akkor rövid fitymafék és csak azt kell kezelni. Ha a fityma bőre feszül meg a makkon és ez akadályozza a hátrahúzást, akkor fitymaszűkületed van.

Első alkalommal egy vizsgálatra számíthatsz csak, szóval ne aggódj! Senki nem várja el, hogy pontosan tudd, mi a gond. Ezért van ott az orvos, aki segít majd eldönteni a vizsgálat után.

2022. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát a fék az biztos rövid, mert eleve feszül, picit előrerántja a makkot ha erőltetem, egy bizonyos pontnál nem tudom amiatt továbbhúzni. Azt viszont nem tudom ennyiből megállapítani, hogy ha ez a rövid fék nem lenne akkor is feszülne e, mert ha egy helyen a fék miatt nem tudom továbbhúzni,akkor nyilván a többi részen se fog egy bizonyos szintnél továbbmenni.
2022. máj. 15. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha merevedéskor lefelé görbül, akkor örvid a fitymafék és alul nem engedi hogy táguljon (hosszabbodjon).

Ha merev állapotba magától is a makk karimáján túl húzódik, vagy ilyenkor oda tudod húzni, akkor nincs szűkületed. Szűkület akkor van, ha a makk nem tud kibújni a fitymából, mert a fitymanyílás kisebb, mint a makk nagysága.

2022. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen merev esetben is le tudom húzni a makk aljáig, viszont annál tovább nem tudom,vagy max ha erőltetem akkor pár mm-t hátul még hátrajön,miközben picit előredől a makk,mert húzza fék.
2022. máj. 15. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A fitymafék "fékezi" a további haladásban.
2022. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Amikor a fityma szájadéka szűk és mintegy bezárja a makkot, az a szűkület. A húgycső nyílásától az alsó oldalon a fitymafék rögzíti a fitymát a makkhoz. Ha ez rövid, akkor történik az, hogy merevedéskor a rövid fék lefelé húzza a makk végét. Ez egyébként nagyon gyakori eset, nem feltétlenül kíván sebészi beavatkozást.
2022. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!