Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mikor érdemes teljeskörű...

Mikor érdemes teljeskörű kivizsgálást csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam pár évente érdemes, de ha nincs semmi panaszom akkor is?

Ez kiterjed az esetleges nemi betegségekre is? ( Kíváncsi lennék, hogy összeszedtem e valamit az évek alatt, de mint mondtam, semmi panaszom)



2022. júl. 6. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Van ilyen?

Mármint hogy én még soha nem hallottam azt, hogy valaki azt mondta volna, hogy érdemes vagy erősen vajasolt pár évente teljes körű kivizsgálást csinálni.

Ha nincs panaszod, nem fáj semmid akkor én nem gondolnám, hogy ajánlatos ilyet csinálni.

De tényleg. Szerintem még egy vérvételre is fölösleges elmenni arra hivatkozva, hogy már régen voltál, ha semmi panaszod nincs és rendben van az egészséged.

Persze ezt te tudod, ha szükségét érzed, akkor te döntöd el, mit fogsz csinálni.

De azért furcsa elképzelni is.

Elmész a háziorvoshoz és azt mondod, hogy " Jó napot doki, nincs semmi bajom, tök jól érzem magam, de adjon már beutalót egy teljes körű kivizsgálásra, mert hát miért ne :DDD

Na jó, viccet félre téve..

Szerintem ilyesmire nincs szükség.

Ha egészséges vagy és minden rendben, nincsen semmilyen panaszod, akkor fölösleges különféle vizsgálatokra járni.

2022. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez logikus, de mégis több helyről is azt hallom, hogy érdemes bizonyos szűréseket elvégezni évente... De makk egészséges fiatal férfiként nem értem én se miert. Aztán ki tudja mi lappang bennem, ki tudja kitől mit szedtem össze, de gondolom lenne bármilyen tünete ennek
2022. júl. 6. 20:54
 3/5 anonim válasza:

Jobb félni mint megijedni.


Minden évben javasolt nagy rutin vizsgálatot csinálni (vérkép, vizelet, széklet). Férfiak esetében prosztata értékek vizsgálata. Dohányzás esetén tüdőszűrés.

40 év felett kolonoszkópia

2022. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Első hülyeségeket ír, pl a rák ha időben felfedezik, akkor még kezelhető és meg lehet gyógyulni (de még tüneteket nem okoz). Később mikor már tüneteket is okoz akkor mész el, akkor már lehet nem vagy menthető.
2022. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első kör mindenképp a házi orvosnál kezdődik.Olyanra nem küld,amit ő is jónak talál.Vannak szűrő vizsgálatok amire úgy is elküld,ha kéred .

Vannak olyanok is,ahova beutaló sem kell.

Magán rendelésekre,klinikákra bármikor mehetsz,mert ezek fizetősek keményen.

De ezek gyorsan megvannak.

2022. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!