Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érzékenyen bőr mellet hogyan...

Érzékenyen bőr mellet hogyan tudnék naponta borotválkozni?

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan nő a szőröm és nagyon gusztustalan is sokkal sötétebb mint a bőröm és ritka is rá adásul 10 évvel öregit ha néhány napig nem borotválkozok.

Viszont az arc bőröm nagyon érzékeny.

Ki pirosodik és kipattot foltokban.

A leginkább érintett terület az állkapocs csontomon végig lévő bőr és a nyakam teteje( remélem érthető mire gondolok).


Jelenleg mindig csak minimun 5 perces forró zuhany és arc radír után borotválkozok utána pedig hideg vízet engedek az arcomra néhány percig és after shavet használok ezzel a módszerrel 2 naponta megtudok borotválkozni minimális irritáció mellet de jó lenne ha naponta tudnék irritáció nélkül. Mit tudok még ezen kívül tenni?


2022. júl. 9. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne arcradirozz. Főleg ne akkor ha érzékeny bőrü vagy.


Dmben kapható érzékeny bőrre való borotvagél/hab. Próbálkozz azzal.


Borotvát felülről lefelé húzd, ne alulról felfelé.


Borotnálás után mosd meg az területet antibakterialis arclemosó géllel majd kend be szenzitiv bőrre való krémmel.

2022. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előkészítésen sok múlik.

Megmosod szappannal, leöblíted. De ne hideg vízzel.

Kicsit bevizezel egy törülközőt beteszed a mikróba 30 mp-re. Ha elég forró, akkor bebugyolálod vele a fejed. Hagyod felpuhulni 5 percet, addig lehet előkészíteni a szereléket.

Beáztatod a pamacsot forró vízbe, megnedvesíted a borotvaszappant.

Pár perc pamacsázás után felveszel vele a szappanból.

Jó alaposan bepamacsolod a szakállas részt. Kell neki 2 p ecsetelés, nem csak bekened, hanem jól bedolgozod a szőrbe.

Lehúzod a szőr növésének irányában, sose visszafele.

Ezután jöhet a hidegvizes lemosás, törlés, arcszesz.


A sokpengés hi-tech izéket nem ajánlom. Sokkal jobb egy hagyományos zsilettpengés. Nekem a Mercure Future borotva nagyon bevált Feather pengével.

A fújós habokat is felejtsd el, sokkal jobb eredményt ad a borotvaszappan. Én Benke Erika szappanjait használom.

2022. júl. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a körömvirágkrémet, azulenolt, neogranormont. Bőrépítő, természetes anyagokból.
2022. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is naponta borotválkoztam, bár nekem nem pattogott ki a bőröm. Viszont a mindennapos borotválás miatt érzékennyé vált a bőröm. Néhány hónapja leálltam a mindennapos borotválásról és észrevehetőem szebb lett a bőröm.


A mindennapi arcradír sem jó. Elég heti 1-szer, a többi nap sima vízzel mosd meg, és csak 3-4 naponta borotválkozz csak!

2022. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!