Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lapostetvet kaptam. Mi a teendő?

Lapostetvet kaptam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Igazából teljesen lesokkol a tudat, hogy a felelőtlenségem miatt valaki megfertőzött tetvekkel, és leginkább az sokkol le hogy fogalmam sincs mihez kezdjek, es hogyan? Tudom felelotlenseg volt, es reszben az en hibam is, de valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, es megosztana velem? Elore is koszonom

20/F



2022. nov. 9. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nincs ilyen tapasztalatom, bemész a patikába, és adna rá gyógyszert. Ha kínosnak érzed írd le egy papírra, és add oda.

Egyáltalán honnan veszed, hogy lapostetű? Azért ahhoz már 3000Ft-os útszélivel kell együtt lenni, és még akkor sem biztos, hogy összeszeded.

2022. nov. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első is írta. A gyógyszertárban adnak rá megfelelő folyadékot.

Mivel a tetű a szőrszálakon serkéket hagy, amiből újabb bogarak kelnek ki, ezért vagy lehúzogatod egyenként a szőrökről ezeket tetűtojásokat (azt nem tudom, hogy a lapostetűre való szeszek dobozában van-e sűrűfésű, mert a másik fajtában van) Illetve, a legjobb, ha leborotválod az összes érintett szőrt. Ruhaneműidet, ágynemű, törülköző stb. 90 fokon kimosod, ha teheted, vasalod is. Az ágyadat, ha már fertőződéssel feküdtél benne, ki is kellene porszívózni. Ugyanis képesek a rovarok az ágyneműben, ágyban elbújni, és később visszamászni a delikvensre.

Igaz, anno a gyerekeknél, - gyermekotthonban - ahol dolgoztam inkább fejtetű fordult elő, az ifiseket, ha volt ilyenük, saját magukat kezelték (szeszes bekenés + borotválás) csak a gyógylötyit adtuk ki, meg a teendők listáját.

2022. nov. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Borotváld le a muffot.
2022. nov. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tarra borotváld a egész tested. ágyneműt és ruhákat mind kimosni 60 fokon.

Problem solved

2022. nov. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

lapostetű ficerál a gatyádban?


viccen kívül menj orvoshoz, ő tudja mi a teendő..

2022. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csupaszra borotválni, aztán patikai szer segít.
2022. nov. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne írjatok hülyeséget.

Én is össze szedtem egyszer és még qrvát kilóméterekre se láttam, de még nőt sem.

Szaunába voltam és rá kb 2 napra vettem észre magamon, de már akkor piszokul elvolt szaporodva.

Még egy nap volt mire a gyógyszertárba értem és ott kértem teű írtószert.

Ezzel bekentem magam és úgy húllt lefele rólam hogy össze kellett sepregetni utána, nagyon sok volt a linóleumon.

NITTIFOR volt amit adtak.

2022. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!