Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az lenne a kérdédem,hogy...

Tekikun77 kérdése:

Az lenne a kérdédem,hogy nemrég volt tejes körül metélésem (tkm-em) és a bőr nem megy teljesen hátra, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Pontosabban kedden volt a beavatkozás , az okokat ne kérdezzétek tisztàban voltam hogy más lehetőség is lett volna erre viszont az én helyzetemben csak a tkm volt az opció, a megoldás (rendesen utána jártam a kérdésnek). A kérdésem tehát annyi lenne hogy ezen a héten kedden végzett az orvos rakjtam tkm-et illetve ha minden igaz vágta át/el a fékemet. Legalábbis az van a papíron, hogy phimotomia circ. + frenulotomia /local/ mármost azt mondta 48 óra után vegyem le a kötést ami meg is történt viszont a heg nem látszódik hátra kell húznom a bőrt a makk mőgé,hogy látszódjon ( ezt már mondta a műtét után azonnal hogy majd teljesen hátra kell húznom a makk mőgé), viszont ma nem tudotam hogy ez így jó-e? felhívtam az orvost és azt mondta hogy ez normális áztassam kamillába, betadinba hogy fertőtlenítse a sebet és amíg áztatom hagyjam teljesen hátra húzva a bőrt makk mögé majd amikor végeztem töröljem meg és probáljam meg vissza húzni rá? Ez így normális?

Egy hét múlva megyek vissza kontrollra azaz 15-én. A későbbiekben nem lesz ott a bőr? Vagy mindig húzogatnom kell majd? Előre is köszönöm a válaszaitokat és elnézést ha valahol nem voltam érthető.



2022. nov. 10. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az orvosodtól kell megkérdezni, minden helyzet egyedi, itt így senki nem fog tudni neked értelmes választ adni.
2022. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Normális. Most még meg van dagadva, beletelik pár hétbe, míg ez elmúlik.
2022. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Az milyen tkm, amikor van lehetőség visszahúzni a bőrt a makkra ?

Gyanítom nálad csak a féknél volt beavatkozás.Talán az sem a legjobb megoldással.

2022. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Részleges körülmetélés lesz ez, ha van mit visszahúzni. Attól is függhet, hogy vérpéniszed vagy húspéniszed van-e, mert ez befolyásolja a petyhüdt méreteket.
2022. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/4-Es Vérpéniszem van nem hús, azért lepett meg hogy maradt, vagy van még bőr mert az első doktor akinél voltam azt mondta hogy ez heges phimosis és hogy teljes bőr mennyiségnek lőttek, majd mondta jöjjek vissza másnap mert ő már nem végez műtéttet mert nincs erre kapacitása, másnap vissza mentem újra erre a magán klinikára ahol az új urológus ugyanúgy megvizsgált mondta, hogy ez műtét,addig viszont vegyek canesten krémet mert a makkom be van gyulladva és kenjem azzal műtét előtt, illetve menjek el vérvételre is. A makkom kentem is műtét előtt ennek hála lement a gyulladás viszont, fájdalmas volt rendesen mert szűk volt a fitymám és ha teljesen hátrahúztam a makkomon a bőrt az járt egy kissebb-nagyobb fájdalommal, 1x olyan is volt hogy majdnem nem tudtam vissza húzni a makkomra a bőrt mert a fityma szűk volt, de kisebb nagyobb szenvedés árán sikerült. Műtét utáni két nappal levettem a sebről a kötést és az orvos azt mondta csak áztatásnál húzzam hátra a bőrt teljesen makkom mögé, amit azért is furcsáltam mert én úgy tudtam hogy teljesen körülmetéltek, az van a korlapon is hogy "heges phimosis és rövid frenulum miatt készitjük műtétre. LAbor leletek rendben.


Opus:

"phimitomia. circ+ frenulotomia /local/

betadinos lemosás, 1%-os Lidocain érzéstelenítés.

Circularis phimotomiás és frenulotomiát végzünk. Vérzés csillapitás után a sebszéleket csomós 3-0-ás Vircyl fonallal egyesítjük. Bandage kötés.


jav: Kamillás áztatás, 1 hét után controll.


A kontroll meg is volt azt mondta a fő orvos szépen gyógyul kiszedett 1-2 varratot, a többire azt mondta áztassam kamillában még egy hétig mert kifognak ezek jönni illetve betadinozzam a sebet ahol néhol kisebb fehér mert az gennyes és ez a betadin hatására elfog múlni ( bár már a kötés leszedés után kamillázás után is betadinoztam a sebet)


Én marha viszont azt nem kérdeztem meg hogy akkor most részlegesen metélt vagy teljesen? De azt mondta továbbra is csak áztatásnál húzzam teljesen hátra az adott bőrt a makkom mőgé. De a makkom még érzékeny mert eddig nem érték külső kihatások így azon is gondolkoztam hogy hátra húzva is kellene hordanom mert így érzékeny is fog maradni... Szóval ezután a hoszzú rizsa után annyi, hogy nem tudom hogy most ez a vérpéniszem miatt van vagy csak részleges körülmetélést végzett. Azért sem értem mert az első urológus azt mondta az egész bőrnek kampecc szóval nem tudom szerintem holnap felhívom a fő orvost aki végezte a műtétet és rákérdezek nála hogy akkor mi a szitu most.

2022. nov. 15. 18:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Circumcision = körülmetélés (körülvágás)

Phimotomia = a tomia kivágást jelent, tehát a beszűkült fitymarész (phimosis) kivágása

Frenulectomia = a fitymafék (frenulum) kivágása


Szóval legjobb orvosi latinos ismereteim alapján ez részleges körülmetélés. Nekem is hasonlót csináltak elsőre. A maradék fitymát ugyan fel lehetett húzni a makkomra, de a forma miatt mindig hátracsúszott és a perem alatt megrekedt. Ez főként ülve vagy biciklizéskor volt idegesítő, mert meg kelletg igazítanom. Aztán csak rászántam magam a korrekcióra, amikor a maradékot is lekapták a félmegoldás után. A száron így is lehet még mozgatni, tehát nem az amerikai ultrafeszes lett az eredmény, de erekcióban így is tökéletesen működik végre annyi év szégyenkezés után.

2022. nov. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez megint csak egy polgárpukkasztó troll kérdés, tele ellentmondással. Ha valaki átesik egy TKM-en az nem tudja mozgatni a bőrt pláne nincs a makkon már a bőr hosz levágták. Amúgy sem szabad az első 2 hétben, hisz szétnyílhat a seb. Jók ezek a dumák, hogy az orvost felhívtam stb... :))) Az orvos ad minden esetben tájékoztatást, egy ilyen műtét után, hogy mikor és mit csinálj ne csinálj, van kontroll. Ha csinált is valamit veled az nem tkm max részleges vagy fékátvágás volt.
2022. nov. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6/7 köszönöm szépen az érdemleges, értelmes válaszodat, csak azért lepődtem meg mert az első urológus azt , mondta teljesen menthetettlen az egész bőr de akkor aki a műtétet végezte máshogy gondolta, szerintem viszont így ennek tudatában és is majd rá fogom szánni magam a korrekcióra :/ bár most legalább használható :D
2022. nov. 18. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!