Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Enyhe fitymaszűkület műtése?

Enyhe fitymaszűkület műtése?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és azzal a problémával rendelkezem, hogy kicsit rövid a fitymafékem, illetve enyhe fitymaszűkületem van. Merev állapotban is teljesen hátra tudom húzni a fitymát fájdalom nélkül, csak egy sávban nagyon beszűkül és elég hülyén néz ki, illetve a rövid fék miatt könnyen visszacsúszik, ami az óvszer használatát is megnehezíti.


Semmi képpen nem szeretnék körülmetélést, gondolom nem is szükséges, de olvastam, hogy van olyan műtét, hogy csak egy részét távolítják el/ metszik be a fitymának meg elvágják a féket, csak azt nem tudom, hogy hova forduljak ezzel pontosan? A városom kórházába telefonáljak be? Ott végeznek ilyen műtéteket, vagy csak súlyosabb esetekkel foglalkoznak? Vagy csak magán urológia foglalkozik ezzel?

Illetve egy ilyen műtét ingyenes ?


Kicsit hülyének érzem magam, de tényleg nem nagyon vagyok tisztában az egészségügyi rendszerünk működésével, ezért nagyon megköszönném ha valaki ezekre a kérdésekre tudna nekem válaszolni, főleg ha hasonló cipőben jár/járt mint én:)



2022. nov. 20. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne Te próbáld kitalálni, milyen műtét kell. Urológus tudja megmondani.
2022. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
A fitymabemetszés hátránya, hogy félig bevágva akkor ilyen virághoz hasonlóan kinyílva ilyen van is, nincs is állapotba kerülsz. Ez a te tested, a te döntésed, de szerintem "szebb" és funkcionálisan kielégítőbb, ha körül van metélve vagy ha körülmetéletlen, mintsem hogy ilyen furcsa bőrlebernyegként ott fityegjen.
2022. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Elsőnek magánúton menj dokihoz, mert tisztább, biztonságosabbak
2022. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
52%
Irány az orvoshoz. A többit ő megmondja.
2022. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 4-es! Szeretnék orvoshoz menni, épp ezt kérdeztem, hogy hova menjek orvoshoz
2022. nov. 21. 07:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"hova menjek orvoshoz?"


Urológus, vagy ha van felétek Andrológus szakorvos. A továbbiakat tőle meg tudhatod.

Urológushoz nem kell beutaló.

2022. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Az andrológusnak ehhez semmi köze nincs.
2022. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!