Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kell otthon fitymaszűkü...

Throwaway20230306 kérdése:

Hogyan kell otthon fitymaszűkületet kezelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elsődleges abszolút fitymaszűkületem van, amióta megszülettem. 18 éves vagyok, és gyerekkoromban még nem zavart ez sem engem, sem a szüleimet, mert egy bizonyos korig ez még természetes. De soha nem tudtam még felhúzni a fitymabőrömet, és mivel még sosem volt fájdalmam, vagy akármi más mint viszketés vagy daganat, és ameddig nem éltem aktív szociális életet (magyarul esélyem nem volt barátnőt szerezni), így nem érdekelt annyira ez az egész. Édesapám 15 éves koromban el akart vinni urológushoz, és kaptunk is időpontot, de sajnos elhunyt és nem volt időm sem kedvem megcsinálni. Mostanában viszont végre elkezdtem "megérni", és van egy lány akivel kezd valami alakulni, és úgy döntöttem hogy itt lenne az ideje foglalkozni a fitymaszűkületemmel, mert rohadtul kínos és felelőtlen lenne hogy ha esetleg szex előtt kéne magyarázkodnom emiatt. Ma meleg vízben áztattam a péniszem, és úgy próbáltam, lankadt állapotban felhúzni a bőrt, éppen hogy csak, de nem sikerült. Nagyon óvatos voltam, ezért mindig azonnal megálltam ha egy kicsikét is elkezdett feszülni. Holnap fogok elmenni az orvoshoz, és azt tervezem hogy kérek tőle vényt szteroidos krémre, és emellett egy beutalót is kérek urológushoz. Mire kell számítanom az orvosnál, gyógyszertárban, urológusnál, vagy otthon a sok hetes kezelés alatt? Hogyan kell használnom ezeket a krémeket, mi alapján és hogyan? Vagy súlyosabb fitymaszűkületeknél, mint az enyém, már csak a körülmetélés az opció (bár nem irtózok tőle, de azért szeretném ezt megoldani anélkül hogy a műtéten átessek)? Érdemes venni valamilyen csipeszt amivel tudom feszíteni a bőrömet miután krémmel bekentem (nem fér be egy ujjam sem a bőr alá)? Ha esetleg sikerül elérnem hogy a kezelés után olyan tág legyen a bőröm, hogy rendesen le tudjam húzni bármiféle probléma nélkül, életem végéig foglalkoznom kell ezzel, vagy már nem fog visszaszűkülni eredeti pozíciójába miután elértem hogy elég tág legyen? Bocsánat ha nagyon összeszedetlen vagyok, vagy túl sokat kérdezek, de eléggé be vagyok szarva miatta, de muszáj kezdenem vele valamit. Előre is köszi a válaszokat!

2023. márc. 6. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem szabadott volna ennyire hanyagolni, de ezen már nem lehet változtatni. Viszont ha ennyire komoly, a helyedben nem húzogatnám, mert félő, hogy úgy is marad, és az már sürgősségi eset.

Felénk az urológushoz nem kell házi orvosi beutaló, nem tudom, ott ugyanígy van-e. De ez esetben az is érthető lenne, ha magán rendelésre mennél, hogy minél hamarabb megnézzék.

2023. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem kellett volna hanyagolni, és bár remélem nem lesznek komoly következményei, de vállalom őket. Viszont annak tudok örülni, hogy életemben először próbáltam meg, és igaz hogy lankadt állapotban, de majdnem sikerült teljesen visszahúznom a bőrt (szerintem vissza is tudtam volna, de rendesen utánanéztem, és ha nem tudtam volna visszahúzni, akkor ballaghattam volna el a sürgősségire). Minden esetre holnap megyek a magánorvoshoz, azért is kérdeztem itt, hogy nagyjából tudjam hogy mire kell számítanom. Köszi a válaszod!
2023. márc. 6. 20:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezzel teljesen felesleg magánrendekésre menni.Ugyan az a doki nézi meg,aki a szakrendelőben megnézné.Csak elkérhet 10 ezret.1-2 hét már nem annyira fontos ,hogy ne lehetne kivárni.
2023. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne várj vele! Nagyon elhanyagoltad szerintem! Egyébként hogyan tudtál eddig maszturbálni?


Az orvos minden teendőt el fog mondani. Megvizsgál és ha műtét nélkül megoldható, akkor lehet hogy ott rögtön meg is csinálja.



Nem akalak megbántani, a szüleidet sem, de rettentő nagy felelőtlenség elhanyagolni az egészséget! Írod, hogy egy bizonyos korig természetes, de ne mond nekem, hogy 8-10 évesen is normális, hogy nem tudod felhúzni a fitymádat! Nekem már 4 évesen biztosan lejött, fürdésnél a szüleim ellenőrizték is mindig és még így is volt gondom vele, mert kétszer is letapadt (ami előfordul kisgyerekkorban) de ha én is kicsit alaposabb vagyok fürdésnél, akkor nem fordul elő. De azért 18 évesen ez már nem játék!


Iskolaorvos nem vizsgálta a nemi szerveket? Ott biztos kiderült volna a baj.


Persze ezt nem neked kellett volna tudnod kis korodban, a szüleidnek kellett volna fürdés után ellenőrizni a fitymádat, hogy rendben van-e. Tényleg nem sértésnek szánom, menj el minél hamarabb és csináltasd meg!

2023. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugyan úgy mint ahogy a többiek (gondolom), középen a bőrt húzogattam, annyi különbséggel hogy nem húztam le addig, hogy lemenjen a fitymabőr. Érthető az aggódásod, és igaz hogy nekem is, és a szüleimnek is előbb kellett volna észrevenni és/vagy megoldani a problémát. Édesapámmal soha sem álltam közeli kapcsolatban, főleg kisgyerekkoromban, az utolsó pár évében voltunk csak közelebb. Édesanyám pedig szerintem nem tudta hogy ez veszélyt jelenthet, és egyedüli szülőként nem volt ideje arra, hogy ezzel tudjon foglalkozni, nekem kellett volna jeleznem, mert akkor biztos segített volna, de én pedig nem mertem, mert nagyon érzékeny a bőröm ott (tudom hogy nem kifogás, ha visszamehetnék az időbe szóltam volna neki). Iskolaorvos csak megnézte, nem mondott róla semmit sem. Azt hiszem 6. osztályban nézte meg utoljára. Hajnalban írok, szóval már ma el fogok menni a háziorvoshoz, és kérek beutalót urológiára. Köszi a válaszod!
2023. márc. 7. 02:28
 6/8 gabcsi ***** válasza:
100%
Szia! Háziorvos ad beutalót, ahogy tudsz menj el szakrendelésre. Az élethelyzet ek adnak szokatlan meglepetéseket az orvosoknak, de szerintem a tiéd meg fogja érteni. Semmiképp ne erőltesd, várd meg a műtétet, teljes körülmetélést érdemes kérni, nem lesz könnyű a gyógyulás, kérj szerintem anyukádtól segítséget, már most vond be. A teljes gyógyulás neked lehet hosszabb lesz mint egy hónap. Valószínűleg az urológián nem leszel egyedül ezzel, írtak már olyat, hogy 6-7 gyerek volt a kórteremben és pár idősebb várakozott. Neked valószínűleg nem kell bent aludnod. Ha van kérdés írhatsz privátot!
2023. márc. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Nekem is volt hasonló és nem szerettem volna metéltetni utána néztem ,hogy lehet a fitymát nyújtani, most van egy viszonylag hosszú fitymám, viszont szex és maszturbálás nem okoz problémát.

2023. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
online műtéttel.
márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!