Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés utáni teendők?

Körülmetélés utáni teendők?

Figyelt kérdés

Szerdán délelőtt volt teljes körülmetélésem, az utókezelésről lenne pár kérdésem...


A doki utasításai szerint azóta a szorítókötést le is vettem, és elvileg már nem is kéne kötözni, de nagyon érzékeny a makkom, muszáj körbetekernem egy gézlapot. Na most pisilések után a végén ugye kicsit csöpög, és eléggé pisis lesz a kötés az alsó oldalon. Ez probléma? Ilyenkor cseréljek kötést mindig?


A másik kérdésem is ehhez kapcsolódik, mert ha minden pisilés után kötést kell cserélnem, akkor előtte kamilla teában kell leáztatnom. Viszont azt olvastam a sok kamillázástól a felszívódó varratok előbb kieshetnek. Ilyenkor mi van?


Ja és még annyi, hogy az úgy jó szerintetek ha fertőtlenítésre Octeniseptet használok Betadine helyett? Neogranormont bele lehet kenni a varrásokba már az első napoktól?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2023. márc. 9. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem kenheted be a bepanthent varratba. A varratnak száraznak kell lennie. Octenisept teljesen jó, az mehet a varrtra is, mert gyorsan párolog az alkoholtartalma miatt, tehát a varrat nem nedvesedik.


A makk érzékenysége természetes, de előbb utóbb meg kell szoknia a sima alsógagyahasználatot, így én a helyedben ha kellemetlen ha nem, én nem tennék a makkra kötést.

2023. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem hétfőn volt körülmetélésem. Leírom én hogyan csináltam az első napokban.


Első nap (Műtét napja):

Délben műtét. Hazaértem, átvérzett a kötés, ráraktam közbe pluszba gézlapot.


Második nap (Műtéti utáni nap):

Reggel leszedtem a kötést úgy, hogy közbe locsoltam rá egy kis kamilla teát, hogy ne tapadjon annyira hozzá a kötés a sebhez. Aznap 4-szer cseréltem kötést, mindig pisilés után. Este a gézlapra tettem Betadinos oldatot, nem úgy hogy átázzon, csak úgy hogy a sebet lefedje amikor körbekötöm vele.. Egyik ok az volt amiért ennyiszer kellett mert lepisiltem és nekem így volt kényelmesebb, a másik ok az volt, hogy átvérzett mind a négy. Amúgy nem hiszem, hogy probléma lenne ha pisis.


Harmadik nap:

Itt még reggel cseréltem egyszer. Itt már nem volt szükségem a kamillaázásra, mert egy kicsit volt csak véres, vagyis nem tapadt bele a sebbe. Itt el is hagytam a kamillázást. Este bekentem az orvos által felírt Fucidin, antibiotikumos kenőccsel, illetve még véknyan kötözöm, mivel elég érzékeny még, főleg a féknél.


Negyeik nap (ma):

Ma is kötöztem, bár csúszkál rajta a kötés, ami idegesít néha. Bár igyekszek nem sokat mozogni, ha meg mozog akkor meg nem bánom, mert hátha hamarabb így hozzászokik a szerszám a fedetlenséghez.


Teszem hozzá még most is úgy állítom a gatyában a szerszámot, hogy felfele álljon, a hasamhoz simuljon, mivel még kötözöm.

2023. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ!

Első, azt hogy érted hogy a varrat nem lehet nedves? Pl kamillás áztatásnál is nedves lesz. Meg a neogranormont akkor hova kell kenni? Az orvos mondta, hogy azt használjak.

2023. márc. 9. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
2023. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a doki azt mondta nyugodtan zuhanyozhatok a második naptól, meg hogy szappanos vízzel mossam le. Mindenki mást mondd amúgy, még az orvosok is teljesen mást mondanak az utókezeléssel kapcsolatban.
2023. márc. 9. 19:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg az aggaszt a legjobban, hogy pisis lesz a kötés. Akinek ezzel kapcsolatban még van esetleg tanácsa, az ne tartsa magában :)
2023. márc. 9. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!