Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » PSA szint urológiai műtét után?

PSA szint urológiai műtét után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesapámnál rosszindulatú daganatot diagnosztizáltak a tavalyi év második felében. (Vérvétel mutatta ki, magas volt a PSA érték.)

Volt urológusnál, illetve onkológusnál is.

Mivel a körülmények engedték (nem volt áttét, minden egyéb eredménye jó volt és a daganat pozíciója is engedte) azt javasolták, műtéti úton távolítsák el.

Megtörtént február végén a műtét, a kezelő főorvosa a beavatkozás során kivette a nyirokcsomót is, mert úgy látta, hogy az is daganatos.

Ma megérkezett a szövettan arról és kiderült, hogy rosszindulatú - de ugye már nincs a szervezetében.


Az egyik kérdésem, hogy járt-e valaki hasonló cipőben, mire lehet számítani ilyen esetben? (Jól van egyébként, tünet továbbra sem nagyon van, pelenkát kell hordania az inkontinencia miatt, varratokat már kiszedték, stb. Nyilván lelkileg is megviseli, ezért látok rajta némi levertséget, de egyébként azt mondja, hogy jól van és jól érzi magát. Sokat pihen - szinte egész nap - , elmondása szerint azért kora estére könnyebben elfárad, mint korábban munka mellett.)


A másik kérdésem pedig, hogy miért van az, hogy friss PSA értéket csak a műtéttől számítva 3 hónappal később lehet kapni?


Az utolsó pedig, hogy ilyen esetekben, ilyen körülményekkel pozitívak az esélyei az egész betegséget illetően? (Az szerencsére elég biztató, hogy a tavalyi utolsó vizsgálatnál (PET scan) nem volt áttét, műtéti úton javasolták az eltávolítást és hogy olyan nagy gondra utaló tünet sincsen.)


Elnézést, ha valamit nem pontosan, orvosi úton fogalmaztam, de teljesen laikus vagyok.


Köszönöm a válaszokat előre is.



2023. márc. 28. 13:44
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
34%
Nem értem, onkológussal mi lett megbeszélve? Ha kivették, akkor is kell kontrollálni, mert lehet áttét később is, sőt nyirokcsomókban is volt, további vizsgálatok kellenek,esezpeg kemó, sugár.
2023. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es:

Az urológushoz fog menni természetesen kontrollra, illetve a szövettani lelettel együtt, csak azt mondták meg kell várni a 3 hónapot a műtéttől számítva, akkor tudnak újra PSA értéket kapni. Ha pedig az megvan a szövettannal együtt és kell valami kezelés, akkor lehet elkezdeni.

2023. márc. 28. 14:31
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
Értem , de a kemóról vagy sugárról onkológus dönt. De legyen úgy ahogy mondták nektek, akkor az úgy van. PSA lehet magasabb a műtét miatt is, bár nem értem mit műtöttek ki pontosan?
2023. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magát a prosztatát távolították el műtéti úton, illetve a nyirokcsomókat.
2023. márc. 28. 16:14
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
De akkor mi értelme a PSA-nak?
2023. márc. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A PSA nem egy akut paraméter, az is elképzelhető, hogy a TB csak 3 havonta egyszer finanszírozza a vizsgálatát.

Az lesz a renszeres kontrolljának az értelme, hogy amíg kimutathatatlanul alacsony a szintje, biztos, hogy (prosztata)daganatmentes a beteg.

2023. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 devzero ***** válasza:
A műtét után lassan csökken a PSA, és ha gond van, 3 hónapig úgyse lehet mit csinálni. Tehát felesleges korábban, mint 3 hónap.
jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!