Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Milyen gomba támadhatta meg a...

Milyen gomba támadhatta meg a péniszemet?

Figyelt kérdés

Érdekes dolog történt, mert enyhe bőrgyulladást és szárazságot észleltem a makkom nyálkahártyáján.


Kétszer ki vártam a nagyon hosszú várólistát orvosnál, egyszer urológusnál, egyszer meg bőrgyógyásznál… Valamint STI szűrést is csináltattam.


Minden negatív lett és szövetet is vettek, de nem találtak gombát. Akkor pont enyhébbek voltak a tünetek is…


Én elkeseredésemben kipróbáltam a betadin és a Canesten kenőcsöt, mert mindkettő jó candida gombára és kenhetők nyálkahártyára… Sajnos nem használtak, sőt a Betadine az még jól ki is szárított, még jobban, így már viszketett is.


Aztán kipróbáltam a dermatofita gomák ellen javasolt Canesten plust, aminek teljesen más a hatóanyaga, biofonazol.

Ezt elvileg nem lehetne nyálkahártyára kenni, de nem érdekelt… És működött. Olyan a péniszem mint új korában.


Viszont ez a krém hatástalan a candidával szemben, így valamilyen dermatofita gombának kellett a ludasnak lennie. De lehetséges ez egyáltalán, a pénisz makkján?


Bár ez még azt is megmagyarázná, hogy kenetvételnél miért nem találták nyomát, mert a bőr belsőbb szöveteiben bújhat meg, alsóbb rétegeken.


Csak furcsa, mert mindenhol azt olvastam így a neten, hogy dermatofita gomba nem jelentkezhet nemiszerveken.



2023. máj. 22. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Végülis megoldódott, és ez a lényeg nem?

Amúgy, jó kis tortúra lehetett amiket leírtál. Gratulálok a végigviteléhez!

2023. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is nagyon örülök neki, és hálás vagyok az égnek.


Még arra is gondoltam, hogy véletlen egybeesés és valahogy a szervezetem oldotta meg magától… Remélem nem jön majd vissza.

2023. máj. 22. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán lehet akár az is hogy a szervezeted győzte le, akármi is legyen az ami ott volt.

Vagy akár az is lehet, hogy a krém váltott ki valami reakciót a szervezetből, aminek hatására megoldódott ez a probléma.

De gondolom lesz olyan, aki szakszerűen meg tudja majd válaszolni a kérdésedet, viszont, akkor is az a lényeg hogy elmúlt és remélhetőleg örökre.

2023. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Amivel te kenegetted,száritó hatást fejtenek ki,inkább a bajt fokoztad.
2023. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rózsany Májzli válasza:
100%

#4.


Ez hülyeség! Mind a betadine, mind pedig a canesten jók candida ellen. A canesten azért CANesten, CANdida ellen való.


Valóban szárítanak, de pont az a jó a gomba ellen, mivel az nedvesség táplálja.

2023. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!