Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tegnap óta elég sűrűn van...

Tegnap óta elég sűrűn van vizelési ingerem, ami együtt jár a pisilés közbeni égő fájdalommal, és a végén nagyon gyenge véres vizelettel is.A férfiaknál mik a felfázás jelei? Remélem "csak " felfáztam

Figyelt kérdés
Ugye csak felfáztam? Amennyiben nem, mi lehet a gond?
2009. jan. 14. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hólyaghurut. Takard be jó melegen a hasad, és igyál sokat. 1-2 nap alatt elmúlik.
2009. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ilyen, hogy "felfázás" nem létezik. Mindenképpen kórokozók váltják ki a tüneteidet, a húgyúti fertőzést -coli, enterococcus, clebsiella stb.-. Ne kísérletezz, ha pár órán belül nem enyhül, ugyanis a tünetekért felelős kórokozók komolyabb fertőzéseket okozhatnak, esetleg a veséid láthatják kárát. A húgyúti gyulladások leginkább a nőket érintik - anatómiai okok -, férfiaknál azonban nem ritkán prosztatagyulladással is társul. Tűzoltásra a legjobb a MONURAL, ami egy kellemes ízű por. Ezt kell feloldani egy kis pohár vízben és meginni. Tanácsos este, közvetlenül lefekvés előtt meginni és utána ameddig lehet, nem pisilni. A bevételt követő harmadik napon még egy tasakkal meg kell innod akkor is, ha nincs tüneted. Mindenképpen ajánlatos vizelettenyésztést végezni, mert ezek a fertőzések csak úgy nem múlnak el. Ha mégis, később visszatérnek. A gyógyszert kérheted a háziorvosodtól is. A problémáddal kapcsolatban sokat tudok segíteni, ha gondolod.
2009. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, úgy érzem ebből a dologból orvos lesz.
2009. jan. 14. 14:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed ha orvoshoz fordulsz, pár szem antibiotikum és sok folydék nagyon hamar helyrehozza a hólyaghurutot. Nem érdemes házilag kezelgetni mert sokkal tovább fogsz vele szenvedni másrészt nem is tudod kikezelni teljesen és krónikussá válhat.
2009. jan. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az első válaszadó hülyeséget mond abban hogy elmulik..

igen langyos vizes törülközőt meg meleg száraz törülközőt ha raksz rá akkor enyhül, de egy barátom már 4 hónapja ezzel beteg.

tegnap műtötték. semmi komolyabb műtét nemvolt.. lézeres kezeléssel kivágtak neki valamit mert elszűkült a hugycsöve azonnal menj orvoshoz!!! és megelőzheted a bajt.

lehe thogy pang a vizeleted amitől aztán tönkre mehet a veséd ha nem tisztul ki.

2009. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

persze ez nem azt jelenti hogy neked is műtét kell, csak hogy ne várj mert az a barátom várt vele meg az orvosok is kb 4 hétig nemcisnálak semmit azér fajult idáig a dolog.

de egy sima gyulladást meggyogyitanak hamar

2009. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy dokihoz, de gyorsan. Én mire eljutottam az orvoshoz, már a bal oldalamon a hasam is fájt, a doki megtapogatta, először azt hittem vakbélgyulladás. Szerencsére nem az volt, Xorimax 500mg-ot írt fel, már egy hete tünetmentes vagyok. Azonban időben el kell menni, mert egyrészt tovább súlyosbodhat, másrészt pedig ha sokáig húzzuk, visszatérő lehet, és kísérhet minket egy életen át, ami nagyon kellemetlen. Elég egy hűvös helyen leülni, másnap már jelentkeznek a tünetek. :\
2009. jan. 26. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!