Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férfiaknak hol végeznek...

A férfiaknak hol végeznek olyan szürő vizsgálatot mint a nőknek és hogyan?

Figyelt kérdés
A nőknél ugyebár a nőgyógyász vesz kenetet amiből kiszűrik a rákot, baktériumokat,fertőzéseket stb.De ezt a férfiaknál ki végzi és hogyan?Hogy vesznek tőle "mintát", hisz a fiúknak nincs ilyen természetes váladékürítése+neki csak a húgycső van és az elég szűk egy nőjéhez képest...
2011. márc. 1. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az urológus végzi, illetve fertőzéseket a nemi beteg gondozóban. Egy bizonyos kor fölött nekik is kellene prosztata szűrésre járni, ugyanúgy mint a nőknek a rákszűrésre.
2011. márc. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ez mondjuk nem értem a férfiaknál miért teszik korfüggővé, hisz a nőknek már 16-18 éves koruktól(vagy az első szexuális együttlétüktől) már évente kellene járni szűrésre és ezzel együtt a betegségek többsége is kiszürhető,de ha egy férfi csak 50 éves kora után megy el lehet addigra már annyi betegség átjárt rajta h. lehet több nőt is megfertőzött tudtán kívül, hisz sok olyan betegség van aminek nincs tünete.Sőt egy nő ha már fáj a aszex akkor menjen el kivizsgálásra,de ha egy férfinek fáj a pénisze szex után akkor az nem jelent semmit...Szóval ez számomra érthetetlen, miért bánnak így aférfiakkal, illetve szegény férfiak eggyértelmű h. ezért nem mernek kivizsgálásokra menni,mert azt se tudják hova kell menni illetve nem megszokott h. egy férfi évente kivizsgáltatja magát bár még mindig nem tudom hogyan lés miből vesznek "kenetet" egy fiúból.
2011. márc. 1. 07:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igazad van, őket elhanyagolják kissé. Illetve a dolgok másik fele, hogy ők sem foglalkoznak vele annyit mint a nők. bár ennek az lehet az oka, hogy belénk nőkbe belenevelik ezt.
2011. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen ezt már gyerekkorban el kellett volna kezdeni,mert a férfiak egyszerűen túl intimnek érzik azt a dolgot amire a legbüszkébbek, és megalázónak érzik.Miközben egy nő sokkal többször kerül kiszolgáltatott helyzetbe és ők is félnek egy kivizsgálástól,de mégis valahogy ez olyan normális.Egy férfit meg ha fizetnének neki se menne el,mert feleslegesnek tartja és megalázónak(vagy ki tudja mit érezhetnek),pedig ez mindkét nem érdeke is h. a párja egészséges legyen.
2011. márc. 1. 08:22
 5/16 anonim ***** válasza:

mert majd továbbadja a nőnek,aki elmegy a dokihoz,az meg megmondja hogy elkapott valamit,és ir fel a nődoki a pasinak is gyógyszert...

náluk is be kellene vezetni valami éves szűrést

2011. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Férfiaknál azt hiszem 40 de talán 50 felett -sajna nem tudom-, a prosztatarákot szűrik.


Laborral lehet: PSA szűrésnek hívják.

Emellett végbélen keresztül tapintással. Nem a legjobb dolog az életben de túlélhető.

2011. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, de jó lenne ha nekik is kötelezővé tennék évente a szűréseket, hisz a fertőzéseket és egyéb nemi betegségeket, nem 40-50 évesen kapják-adják tovább, hanem 15-40 év között.És sok olyan van ami tünetmentes és okozhat nagyobb problémát és nem csak nőknél hanem férfiaknál is.A nőknél jó mert a rákszűréssel más vírusokat és baktériumokat is találhatnak.

Kár h. így alakult ez.

2011. márc. 2. 07:07
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezek a vizsgálatok sehol sem kötelezőek.És oké te fontosnak tartod az egészséged,de a kötelezővé tétel nem jó megoldás,én nem szeretném ha erre bárki is kényszerítene és más akarna helyettem döntést hozni.Szerintem mindenkinek szíve joga megválasztani kihez akar és mikor elmenni.


De egyébként ha elmész urológushoz akkor a makkodról,hogy nem gombás simán pálcikával vetethetsz mintát,végig húzzák a pálcikát a makkon.És más egyéb vizsgálatot is elvégeztethetsz,a here dolog,urológus megkér fáradj a vizsgálóba ott alul levetkőzől majd kézzel áttapogatja a golyóidal,szétnyitja a húgycső nyilásodat,hátra húzza a fitymád.Simán tűnet nélkül elmehetsz ellenőrző vizsgálatra.Ott többnyire ez szokott lenni.Ezt állva elvégzi,de van hogy megkér feküdj utána fel a az ágyra és ott is elvégzi,mert állva és fekve másképp állnak a golyók.


Értem én te miről beszélsz,de nekem és még jó párunknak meg nagyon negatív iskolai élményünk volt ilyen jellegű és ellenezzük,mert akaratunk ellenére más szeme láttára csinálták,nem tájékoztattak minket a jogainkról és nem is urológus hanem sima orvos csinálta,ápolónő és assziszten jelenlétében akik meg kukkoltak,a szitú megalázó volt.És tuti most hogy tudom már egy ideje és jó párunk,hogy nem kötelező nem fojuk hagyni.Szóval a kényszer nagyon rossz hidd el.Nem mindegy te gondolod úgy elmész és te döntesz,ha ez másképp történik akkor semmilyen bizalmad nem lesz és az önérzeted sérülni fog.Szóval gondold végig van olyan dolog amit te nagyon nem szeretnél más meg szereti,de azért mert másnak az jó nem szeretnéd még hogy rád legyen erőltetve.ja és a szülőket sem tájékoztatták semmiről.Gondolom akárkinek nem engednéd hogy a gyerekhez nyúljon,komoly feszültéseg tud ám ez is okozni.Ezt sem szabad elfelejteni.ÉS ahogy te most nem tudod mit is csinálnak,gondolj bele,milyen amikor egy gyerekkel történik mindez.

2011. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy a nőknél sem kötelező a rákszűés,szóval te is nyugodtan elmehetsz ám urológuhoz.


És tévedsz ha az gondolod hogy a lányoknak ez olyan természetes.Náluk az természetes,amikor maguk döntik el,hogy most elmennek szakorvoshoz,nőgyógyászhoz,de többnyire utána néznek kinek van jó híre és mi hogyan zajlik.Az iskolában törénő mell tapogatást,meg bugyiba akaró kukkantásért nagyon fel vannak háborodva.Nem is engedik.


Szóval én ezek ellen szóltam.Nem az ellen hogy az ember szakorvoshoz elmenjen természetesen szabad akaratából.De felvilágosító órákra lenne inkább szükség,a testünkkel,a testünk vizsgálatával kapcsolatban,hogy milyen jelekre kellene figyelni.Szerintem itt lehetne elkezdeni,meg arról is felvilágosítani a fiatalokat iskolában,hogy ilyen helyeken mit néznek és hogyan.Ha ezek meglennének akkor lehet idővel a mentalitás is változna,az emberek bizalma.


Sajnos túl sok rosszat tapasztalnak a fiatalok,az orvosoknál meg nincs tolerancia a diákok esetében,hisz ha nem iskolában vizsgálja a betegét,akkor egyesével vizsgál,nem más előtt,még beszélget is néha.Itt meg néha olyan stílust engednek meg.


Szóval mind 2 félnél változások kellenének a diákok,fiatalok körében amit már említettem,az orvosoknál meg ne felejtsék el mert diák a betege,hogy van orvosi titoktartás és a diák adatai nem tartoznak illetételenre,és úgy vizsgáljon ahogy ezt a normál rendelésein szokta.

2011. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én lány vagyok és nem arról van szó h. kötelező legyen hanem h. elfogadott és megszokott.Hisz a nőknél úgy járja h. amint menstruál vagy elkezd nemi életet élni akkor egy normális tizenéves legalább egyszer már járt nőgyógyásznál.Illetve a nőknél évente "kell"rákszűrésre menniük.Persze ez nem törvényileg kötelező de ajánlott.Viszont a férfiaknak ilyen nincs, ott csak annyi h. 40-50 éves kora után menjen el prosztata vizsgálatra, akinek meg semmi gondja az nem fog menni.Mivel tegyük fel 50 éves koráig nem volt sehol, simán áthathatott betegségeket illetve félve fog elmenni a dokihoz,de ha ez megszokott lenne 16-20 éves korátol évente 1-szer akkor már nem félnének a férfiak sem és nem éreznék annyira rosszul magukat a vizsgálaton.Persze a nők is kiszolgáltatottan érzik magukat,de itt is meg van a lehetőség h. másik orvost választ aki normálisan bánik az emberrel és nem lekezelően.Pl. az én orvosom tök normális, kedves és lazán fogja fel a dolgokat és úgy beszél a nőkről, hogy látszik rajta h. tiszteli őket és így szinte szivesen jár az ember dokihoz,mert nem érzem megalázónak magamat.Ílletve egy rákszűrésből sok más rejtett betegség is megállapítható+a sima ultrahang is sokat segít.Én itt arról beszélek, h. egyszerűen sajnálom h. a férfiakkal nem foglalkoznak és nem hibáztathatóak h. félnek az orvostól és a vizsgálatoktól,de épp ezért kellene megszokottá tenni,persze nem kötelezővé,de ha olyan álatlános dolog lenne mint a lányoknál akkor szerintem sok betegség megelőzhető lenne és a fériak is nyugodttabban állnának ehhez a golodghoz.
2011. márc. 7. 06:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!