Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszükületet kell mütenünk...

Fitymaszükületet kell mütenünk. Nem szeretnénk körülmetélést sem, bemetszést sem. Van más megoldás? Igazán mütétet sem szeretnénk. köszönom aválaszt

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Hali!


Mondd, mi a gond!?

Hány éves vagy?

Miért "KELL műtenetek?"


Nyugodj meg, nincs semmi gond!

Fel a fejjel! ;-)

Üdv: EE

2011. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%

Ha enyhe a szükületed(szóval valamennyire hátra tudod húzni csak fáj,vagy feszül),meg amúgy is fürdéskor lassan húzkod hátra,de ne durván,csak amennyire tudod és rendszeresen minden nap végezd el és attól,javulhat,de kell hozzá idő,kitartás.Ne ijjedj meg ha szegmák(fehér kis bigyók,nem tudom másképp megfogalmazni)válhatnak le róla.De kezd el minnél előbb.


És írd le pontosan milyen mértékű szükületed van,mennyire tudod hátra húzni?


És metélni normális orvos csak a végső esetben szokott.

2011. márc. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszi a választ,,nemtudom melyik fázis, nyilván az utso,,,/berepedt/azért akarják mütni
2011. márc. 26. 19:03
 4/23 anonim ***** válasza:
49%

Ne beszélj már hülyeségeket uccsó!

Metélni sajna nagyon sok esetben szoktak bizonyos orvosok, a húzogatás meg nem minden. Azt sem tudjuk, hogy a kérdezőnek mi a kora, mennyire vészes a szűkülete. Ha ész nélkül minden topik aljára odabiggyeszted elhadarva, kiolvas6talanul a húzogatós módszert, közben magad is csak keresed a szavakat "bigyók", "szegmák",... úgy írod őket oda, hogy nem vagy tisztában a jelentésükkel, nem tudod magad kifejezni, akkor áruld már el, mit ér az egész? Mit tudsz te erről az egészről?

Minden topikba uazt odaírod, aztán a kérdezők meg összezavarodnak! Komolyan mondom amiket és ahogyan írsz (fogalmazás, helyesírás, tartalom) időnként irritáló, amit csinálsz! Én legalább tudom amit beszélek.

Nem az a segítség, ha mindent odaírsz úgyra meg újra ugyanolyan helytelenül, hanem az, hogy rávezeted a Kérdezőket a megoldásra, de nem úgy, hogy "vak vezet világtalant!"


A meleg vizes módszernek megvannak a maga előnyei meg a maga hátrányai, és a módja is, ahogyan azt csinálni kell. Ha nem jól csinálod, és nem teszel előtte óvintézkedéseket a fitymád védelme érdekében, akkor jobban ártasz még akárcsak a húzogatással is, mint használsz! VAGY ÉSSZERŰEN segíts, VAGY NE segíts! Félmegoldások senkit nem vezetnek előre, akkor legalább félre ne vezess senkit!


EE

2011. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

@ Kérdező:


Te meg ha meg akarod úszni a műtétet akkor légy szíves értelmesen mondd el, mi a pontos bajod!?

_ Hány éves vagy?

_ KIK akarják műteni MIT? Fitymát? Féket? Mindkettőt?

_ Mikor akarnak műteni?


"nyilván az utso" /berepedt/

_ Mi repedt be? Fityma? Fék?

_ Mit hiszel te utolsó fázisnak? Szerinted milyen fázisai vannak a fitymaszűkületnek?



Segíteni CSAK ÚGY le7, ha PONTOS információkat adsz, nem pedig körülbelüli, pontatlanságokat. Próbálnánk segíteni neked, de így, hogy csak részinformációkat adsz, azt is egy nyúlfarknyi mondat formájában, kifejtés nélkül... így HOGYAN?


Légy őszinte magadhoz és legeslegelőször erre válaszolj MAGADNAK!



Üdv: EE


***

PS: Sajna elég gyakran normálisnak tűnő orvosok is úgy metélnek, hogy az egyéb alternatívákat elhallgatják a páciensek elől. Nem egy ilyet visszajeleztek már...

2011. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

köszi.én az anyja vagyok a 18 éves érintettnek.


6-án akarják müteni.nem sok infot tudtam kihuzni belöle, kicsit ingerült a témátol, érthetöen.én mindenben az alternativ,megoldásokat keresem,,a szelidebb gyogymodot,hétfön felhivom az orvost.

és bár azt mondják jo sebész,,,azt nemtudhatom mennyire szeret szabni,hétfön ujra irok, köszi a készséges hozzáállást

2011. márc. 26. 19:49
 7/23 anonim ***** válasza:
49%

Értem.

Kedves Anyuka!


Függően attól, mennyire vészes a szűkülete, van alternatív megoldás. Az előző hozzászóló említette már a melegvizes fitymatágítást, csak ez így ebben a formában nem állja meg a helyét. Uis ha ész nélkül csinálja ezt valaki, és nem készíti fel a fitymát a strapálásra, vmint utána nem kezeli a strapa hatására kialakuló gyulladást, akkor hiába húzkodta, még jobban beszűkül7. Ennek van egy módja, amit meg kell tanulnia szakszerűen alkalmazni az érintettnek.


Ami tapasztalat itt a GyK-n néhány fiatalnál, akinek sikerült helyesen megtanítani a módszert, hogy egészen makacs szűkület esetén is képes a fityma 90-95%-ban hátrajönni, csak ennek egy összetettebb módja van. Akik eddig megcsinálták, utána max. ambuláns beavatkozást végeztettek el még pluszban magukon biztosítékul, az is elsősorban fékátvágás volt.

Ha a szűkülete nem annyira vészes, akkor egy bemetszés szóba kerülhetne, amitől nem kell félnie. Sztem amitől fél, az kettős.

1.) Szuri a péniszbe.

2.) A beavatkozás utáni fájdalom.


=====

Eredmény nélkül nincs siker ez tuti, azonban a tisztánlátás érdekében nem ártana ideültetned az érintettet és megmutatni neki az alábbi topik tartalmát:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..

*** Itt a lap alján van egy kérdéssor. Ezt töltse ki részletesen, és küldje el >>priviben. Talán van még esély arra, hogy megússza a műtétet, ehhez azonban a kérdéssor részletes kitöltése és elküldése lenne az első lépés.

=====



Ami viszont aggasztóbb, az sztem nem is a szűkület, hanem a hozzáállása a problémához. Én amondó vagyok, hogy attól még, hogy a szűkületet megoldják, nem biztos, hogy az alapprobléma (gátlásosság) is megoldódik. Le7, hogy utána könnyebben kinyílik, de le7, hogy utána ez, és minden belerejtett múltbéli dolgok, gátlások, sérelmek mélyen el lesznek temetve magába feldolgozatlanul. Ennek esélye 50-50%. A fitymaszűkület uis már sajnos nem elsősorban fizikai probléma, inkább mentális gátlás, ezt bizonyítja az ide írók zömének viselkedése, hozzáállása is a dologhoz, problémához, megoldáshoz. (Mondom ezt a tapasztalataim alapján.)


Mondom,... sztem ültesd ide az érintett 18 évest és olvassa el a fent leírtakat, utána pedig beszéljétek át közösen a véleményiteket!

Az lenne a legjobb, ha a fiad fel merné oldani magában a frusztráltságot a témával szemben, amit e problémának tulajdonít, és meg merne nyílni előtted, így képes lenne KIADNI magából minden felgyülemlett feszültséget, ami benne egészen idáig az ÁLTALA OKOLT (nem a valós) SZÉGYENE miatt lappangott a problémájának tudatosulása óta.

Azért írom ezt, mert nem a szűkület valójában a szégyenletes dolog, hanem annak a zárkózott kezelése az, ami a problémás! Emiatt nem is mer beszélni róla, pedig ő nem az egyedüli ember a világon, akinek fitymaszűkülete, vagy rövid fékje van (nem tudom). De az tény: ERRŐL BESZÉLNI kell, nem pedig írni, mert az írásban nem lehet úgy levezetni a feszültséget, mintha azt a számára szégyenletes dolgot az érintett panaszos verbálisan kimondta volna vkinek, aki meghallgatja, és akiben bízik.

Ha ez a bizalmas személy te vagy kedves Anyuka, akkor nagyon sokat tudsz még segíteni a fiadnak, ehhez az egyik első lépést már megtetted azzal, hogy kiírtad ide ezt a kérdést. A továbblépéshez mutasd meg neki ezt a topikot, és az általam belinkeltet egyaránt. Ott mindennek utána tud nézni, nagyon sok hasznos információ felgyűlt már az idők során erről a témáról.



*** *** ***

Kérdés esetén >>priviben is elér7ő vagyok, és ha az érintett szeretné, szívesen elbeszélgetek vele a dologról és a le7séges megoldásokról, ha neki úgy kényelmesebb, akár SkyPE-on vagy MSN-en. Én így tudok hozzájárulni a fiad sikeréhez, problémájának orvoslásához, és nem utolsó sorban: lelkének feloldásához.


Üdv: EE

2011. márc. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

>... Javítás:

"Eredmény nélkül nincs siker ez tuti,..." ...helyett...

"Szenvedés ill. befektetett munka nélkül nincs siker, ez tuti...


("Kicsit" este van már... do.Ob :-D )

2011. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Én, mint körülmetélt, csak lebeszélni tudok mindenkit arról, hogy megcsináltassa... minél kevesebbet szabad csak levágni, amennyit föltétlen szükséges, egy milliméterrel se többet!!!!!

Nekem kiszáradt a makk, repedezik, foltos, kérges... a vágás is ronda lett , cikkcakkos hegek... és lyukak


NAGYON GÁZ

2011. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
szeretném tudni a lézeres mütét lehet a végeredménynél pozitivabb mint a hagyományos
2011. márc. 28. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!