Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy zajlik egy Körülmetélés?

Hogy zajlik egy Körülmetélés?

Figyelt kérdés
Hogy zajlik egy körülmetélés???? Es mennyi ido mulva lehet utana megint sportolni/gyurni/ es szexelni???
2011. ápr. 18. 20:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Itt van egy-két érdekesség:

[link]

2011. ápr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Egy jóbarátom ezzel foglalkozik és a világ nyolc legelismertebb szakemberei között van.

Tőle kérdezgettem, az alábbiak szerint:

Néhány napos babáknál: egy "pajzzsal" elszorítják a bőrt, egyúttal védik a péniszt is. Egy nyisszantás éles szikével, másnap kontroll. Néhány nap alatt gyógyul.


Felnőttnél műtétnek számít:

A pénisz tövébe adnak helyi érzéstelenítést, nem kellemes, de nem fáj jobban, mint egy bárhová adott injekció vagy oltás. Kb. 40 perc, körbe óvatosan levagdossák a bőrt, majd összevarrják.

Első két nap elég rossz, de fájdalomcsillapítóval jobb. Szexet 3-4 hétig javasolt mellőzni a gyógyuló varratok miatt.

10 nap után varratszedés, akkor már az orvos is látja, hogy mennyire gyorsan gyógyul, így pontosíthatja a "kímélés" időszakát.

Pisilni már néhány órával a műtét után lehet, de javasolt aznap "szomjazni", kevésbé macerás.

Sportolni varratszedés után lehet, bár kérdés, hogy az adott sportnál mennyire "lifeg" vagy dörzsölődik. De érdemes azt is 2-3 hétig hanyagolni - vagy óvatosan kitapasztalni, hogy fáj-e.

Elvileg 10 napig leszel korlátozva a teljesen szabad mozgásban, ilyenkor javasolják a lazább alsó és némi "párnázás" használatát, akár gézzel körbetekerni.


Ha elfogadsz egy javaslatot: zsidó szakemberrel csináltasd meg, mert más orvosok nem annyira gyakorlottak, hiszen aránylag ritka beavatkozás, főleg felnőtteknél. A zsidók vallási okokból napi szinten csinálják (mármint nem mindenki, hanem akinek ez a szakmája) és emiatt a gyakorlatuk is nagyon nagy ezen a speciális területen.

2011. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi szepen a sok infot!!!

Nos ,igazabol nem felek a mutettol,meg az utana elkovetkezendo napok kellemetlensegeitol ... lesz4rom ,ki kell birni es kesz .... az egyetlen dolog ami aggaszt ,az az h benne van a pakliba h az orvos elbarmolja ,es esztetikailag csunya lesz ... amit az elso linkelt ott is van jo par kep arrol hogy hogyan nezhet ki ha elcseszik .... ettol felek a legjobban ,mert ha nekem elcseszik , en lelovom es elasom az orvost.


Nagyon jo otlet h zsido orvossal kene megcsinaltatni ,nem is gondoltam ra .... csak kerdes h hol talalok zsido orvost ...


Amugy meg nem voltam vele orvosnal ,csak tudom h szukuletem van es szukseg van valamifele mutetre ...de lehet h eleg lenne csak reszleges korulmeteles vagy vmi kiseb beavatkozas ....de nemtom h ez mitol fugg h teljes e kell vagy reszleges.


Egyebkent ilyenkor ha elmegyek az orvoshoz ,megnezi ,megmondja h mi a teendo .. ad egy idopontot es par nap mulva mar meg is csinalja??

Mert uzgy kepzelem/azt szeretnem hogy a leheto legrovidebb idon belul legyen lebonyolitva ... elmegyek ,megbeszeljuk h mi legyen ,par nap mulva megcsinalja ,es egy honap mulva mar sportolhatok,sz*pathatok ...


De rohadtl nem bizok az orvosokba ,az a baj.

2011. ápr. 18. 23:57
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Mohel-nek hívják az ilyen foglalkozású zsidó embert, így érdemes keresni. Pont az általad említett dolgok miatt kérdezz körbe, hogy ki a legjobb, mert igen, gyakorlat hiányában el is lehet tolni.

A férjemnek sima orvos csinálta babakorában eü okokból - 15 évesen a maradék bőr elszakadt neki, mert félig-meddig csinálták csak meg.


Pénzbe kerül, bár nem tudom mi a tarifája, de szerintem vedd úgy, mintha plasztikai műtét lenne, ott is érdemes többet fizetni a biztos eredményért.

A zsinagógával szemben (a fővárosban) van a zsidó központ, érdemes oda bemenni, vagy a hozzád legközelebb levő zsingagógában elcsípni egy rabbit és tőle segítséget kérni, mivel neki a szakmája miatt is ismernie kell a helyi moheleket.

Esetleg zsidó fórumokon kérdezz utána, hogy kinek kivel milyen tapasztalata volt - valószínűleg ott telefonszámot is adnak.


Időpontot meg úgy kapsz, ahogy ráér a szakember, ezt nem lehet megmondani, hogy mennyi idő. Valószínű, hogy kérnek orvosi papírokat, hogy semmi súlyos betegséged nincs, nem vagy vérzékeny, stb.

2011. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, most láttam, hogy gyúrsz. Azt biztos, hogy nem engedik a teljes gyógyulásig, mert az erőlködéstől könnyen felszakadhatnak a varratok. Ha meg tudod oldani, szerintem tarts egy hónap szünetet, mert a vérnyomásemelkedés az erőlködés miatt veszélyes lehet és szétdurranthatja a hegeket.

Akkor viszont mentő és legközelebbi kórház, ahol a fene tudja éppen ki és milyen gyakorlattal lesz ügyeletben...

2011. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ja és NE ultraortodox zsidókhoz menj, mert ők kicsit túl komolyan veszik a vallást és nem feltétlenül fogadják el, hogy neked csak eü okból kell.

A sima ortodox vagy más zsidók ebből nem szoktak ügyet csinálni, tiszteletben tartják mások vallási irányultságát. Csak közöld az elején, hogy nem vallási okból van rá szükség, hogy a ceremóniára ne készüljön a mohel, csak a beavatkozásra.


Az ultraortodoxok fekete ruhában, fekete kalapban járnak, hatalmas pajesszal. Akin csak kipa van, az rendszerint "sima" zsidó, inkább őket keresd, ők nem elvakultak.

Ha fővárosi vagy, a zsinagóga környékén sok zsidó él, a legtöbb zsidó intézmény is ott van (VII. kerület Kiskörút felé eső része), ott érdeklődj.

Vagy keress rá a mohel + városod szavakra a neten, hátha kidob találatot.

2011. ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a baj ,h nem Budapesti,de meg csak nem is Magyarorszagi vagyok .... szlovakiaban elek/sajnos/ .... de koszi mindent ,igy is sokat segitettel ,majd valamit összehozok.
2011. ápr. 19. 14:01
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ott keress egy zsinagógát, menj be nyugodtan és mondd el a rabbinak, hogy milyen ügyben kéred a segítségét.

Szlovákul nem tudok, de azon a nyelven írd be a google-be a városod és a mohel szót (ez nemzetközi).

Vagy keress rá zsinagógára, ott is élnek zsidók!

2011. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

@tegnap 23:21

"Egy jóbarátom ezzel foglalkozik és a világ nyolc legelismertebb szakemberei között van."

Megkérdezhetem kiről beszélsz, mármint hogy hogy hívják? :)

2011. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Eliezer Amos


De nem magyar, bár gondolom ez a nevéből is egyértelmű.

2011. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!