Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Varicocele (Here visszér...

Varicocele (Here visszér tágulat) műtét mennyire fáj? Mennyi az esély rá hogy jól fog sikerülni a műtét?

Figyelt kérdés
kicsit félek a műtéttől. hallottam olyat hogy valakit többször kellett megműteni. ez miért volt? akit műtöttem annak megköszönném hogy ha írna a műtétről és hogy mi volt utána. úgy tudom gerincbe érzéstelenítenek. lehet kérni hogy altassanak? 18/F
2011. máj. 8. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb ha érzéstelenítenek...

Amúgy a műtét maga nem fáj, csak a heréd utána.

2011. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A combomban lévő visszér műtéthez elaltattak, a herevisszér műtéthez én is epidurális érzéstelenítést kaptam. Mindkettő jól sikerült, és a hereviszér műtétnél volt szerencsém hallani a sebész poénkodását is.

"Nővérke drága, ne azt adja, amit kérek, hanem azt amire szükségem van!"

Nem mertem kacagni, nehogy mellévágjanak.

Nem volt kellemetlen, hogy mindent halottam.

Mindkettő után feküdni kellett vagy 12 órát, hogy a szer kimosódjon belőled. Aki vagánykodott és hamarabb felkelt mint megengedték, jókora fejfájást kapott...

Ne parázz, biztosan felmérted a dokit akinek a kése alá fekszel. Ha jó sebész, a te műtéted is rendben lesz...

2011. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ha jó sebész, a te műtéted is rendben lesz..."


Jaja. Minden ilyen apróságon múlik.

2011. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyira fáj hogy meg kell műttetned? Általában akkor szokás műteni ha nem sikerül a gyerek, kétlem hogy te még ezért műtteted.
2011. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen szokott fájni elég sűrűn meg most már be is van "Durranva" az a visszér. hát én úgy tudom hogy nem csak akkor szokták meg műttetni ha nem sikerül a gyerek hanem egyébként is mivel meddőséget okozhat mivel nagyobb a hő a heréknél vagy valami ilyesmi. de javíts ki ha tévedek mert ha nem így van ahogy én tudom és nem ajánlott még megműteni akkor várnék még vele. Köszönöm a segítségetek! Üdv.:Roland
2011. máj. 13. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha sűrűn fáj és begyullad akkor valóban megfontolandó a műtét. Csak azért kérdeztem meg mert nem ez a jellemző rá. Valóban jól tudod hogy ott meleg környezet van a spermiumoknak, ami rontja az életképességeiket, de mint tudod a spermák újratermelődnek, és ha egy varikokele nem okoz különösebb problémát, akkor nem kell műteni csak ha egy sperma vizsgálat igazolja hogy kevés van az apasághoz és ezért nem sikerül a gyerek. Mint biológus mondom ezt neked, 36 éves vagyok és szintén van nekem is, de most születik a 2. gyerkőc rövidesen, az urológus barátom is azt mondta nem szabad megműteni. Néha van egy kis húzó érzés, de ennyi. Persze hallgass az orvosodra, mert lehet hogy neked másként jelentkeznek a tüneteid.
2011. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom hogy be e van gyulladva fél éve körülbelül még nem tapasztaltam semmit azon kívül hogy néha fájt de utána bedurrant az az ér és azóta vastag kitapintható lett. amikor orvosnál voltam akkor még nem volt "bedurranva" akkor ő azt mondta még nem kell műteni de én ragaszkodtam hozzá mert úgy voltam vele hogy előbb túl leszek rajta. aztán végül nem jutottam még el az andrológiára. termékenységi vizsgálatot mindenképp meg szeretném előtte csinálni de lehet hogy csak egy termékenységi tesztet veszek. mostanában viszont elég gyakran fáj(2-3 hetente) és mindig azon parálok hogy már lehet hogy nem is vagyok termékeny! de lehet hogy csak én fogom fel így és nem ennyire komoly a dolog. jó lenne ha még várhatnék egy évet kb. Köszönöm a segítségeteket!
2011. máj. 14. 00:54
 8/11 A kérdező kommentje:
ja azt még elfelejtettem hogy 2010 augusztus fele voltam orvosnál mert elkezdett fájni és elmentem és utána egy hónapra durrant be körülbelül a visszér. azóta kitapintható. de viszont azt hogy varicocelém van már 2004 óta tudom de nem fájt soha csak nagyon ritkán. évente kb egyszer és ezért nem mentem kontrollra. szóval 2004-től 2010-ig nem látta orvos. Gratulálok a babához!
2011. máj. 14. 01:02
 9/11 anonim ***** válasza:
A varikokele mindenkinél kitapintható akinek van, az nem jelenti azt hogy be van "durranva". A helyedben én még elmennék más urológushoz is. Nagyon megoszlanak a vélemények a műtétről, az egyik ellen példa pont én vagyok. A sperma vizsgálat jó ötlet. Annak eredménye igen lényeges a továbbiak szempontjából. Gratulációdat köszönöm.
2011. máj. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia, hasonló cipőben járok mint te, én 1 éve vettem észre h kidgadnak az erek a a bal herémen. Te már megműtetted magad? Ha igen mesélj el mindent légyszi. ha nem, akkor azt, hogy miért nem. 18/F
2011. aug. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!