Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 17/F vagyok. Fel tudom húzni...

17/F vagyok. Fel tudom húzni a bőrt rendesen de most egy pár napja nem csúszik vissza rendesen. Vagyis "behajtódik" vagy mi. Ezt hívják gallérnak? Ez azt jelzi h a fitymafékkel (a kis bőrbigyó) van bajom?

Figyelt kérdés
szal felhúzni fel tudom..ez akk azt jelenti h fitymaszűkületem nincs? a lehúzásnál van problem; nem simul ki ha vissza probálom tolni...lehet h rövid a fitymafék? de mér csak mos jelentkezik
2009. márc. 14. 10:52
 1/5 A kérdező kommentje:
eléggé aggódom, tartok h szükséges a beavatkozás
2009. márc. 14. 10:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen betegség nincs. Egyszerűen csak visszahajlott a fityma. Ragadd meg határozottan a peremét és húzd ki a makk pereme alól.
2009. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
persze meg is csinálom; kihúzom én de hát mindig csináljam ezt? eddig rendesen visszajött,nem kellett vissza húzogatni. am néhány napja szünt meg a "piros pöttyösség" a makkon. ez mit jelenthet?
2009. márc. 14. 11:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván azért nehezebb most mozgatni, mert kissé vizenyős a fityma bőre. Ilyet okozhat fokozott fizikai igénybevétel (vajon mire gondolok? :), illetve a piros pöttyöknek megfelelően valamilyen gyulladás. Próbáld meg néhány napig nagyon tisztán és szárazon tartani, vizelés után mosd meg. De összességében nem ijesztő, amit leírsz.


A fitymafék a pénisz bőrét és a makk ALJÁT köti össze, tehát a pénisz alsó felén keresd, tulajdonképpen egy kis bőrhíd, bőrredő. Ha megtaláltad, rájössz, hogy ez csak a fityma hátrahúzásánál játszik fékező szerepet, visszafelé nem.

2009. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy rövid a fitymafék, és ezért nem hajlandó visszacsúszni, pl: ernyedt állapotban felhúzod, akkor okés, merev állapotban nem megy vissza, vagy nehezen, olyankor lehet szó: részleges fitymaszűkületről... elképzelhető, hogy eddig is jelentkezett, csak nem tudtál róla, mert akkor szokott érdekelt lenni, amikor elkezdesz nemi életet élni... mindenesetre egy urológiai vizsgálat nem ártana, esetleg egy urológusnak is elmondanád ezt, ő biztos tudná, miről lehet szó, de ha a rövid fitymafékkel van gond, ami az első megoldás, akkor egy rutin műtéttel könnyen lehet orvosolni, ha részleges vagy teljes fitymaszűkületed van, akkor érdemes egy circumcisio-t (körülmetélést) bevállalni. nem annyira vészes dolog :) mert nagyon jól érzésteleníthető a fityma, és utána sokkal jobb lesz mint előtte :) és azért is javasolt egy urológiai kivizsgálás, mert olyan betegségek is kiderülhetnek, amit nem is gondolnál... persze ez csak egy gondolat, egyáltalán nem biztos, de gyakran szokott még varicolele előfordulni, ami nem más mint a herevisszér-tágulat, amit laikus ember nem biztos, hogy észrevesz, egy urológus pedig rögtön, vagy ha már vizsgálaton vagy, akkor a prosztatát is ellenőrzik, biztos, ami biztos alapon! szóval ne halasztgasd, irány az urológia :) ha nincs semmi bajod, akkor se árt néha egy ilyen vizsgálat :) üdv: 22/F
2010. jún. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!