Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here visszér tágulat (varicoce...

Here visszér tágulat (varicocele) műtét előtt állok. Olyan írjon aki már átélt ilyet. Milyen a műtét? Mennyi ideig tartott a gyógyulás? Fájdalommal jár e? Mekkora spermaszám emelkedés hozott (mennyi volt előtte és utána)?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjemet több,mint két éve műtötték ezzel. Rutin műtét, még csak nem is altatták, csak bódították! Egyik nap bement, megműtötték, másnap már jöhetett haza. Nem viselte meg!

A spermaszámot nem tudom, nem nézettük. Viszont most, rá két évre, elsőre terhes lettem!

Ja és egy tipp. Ha nem borotválod lent magad, akkor is tedd meg otthon. A párom szokta, csak éppen akkor már rég volt leborotválva és egy vele egykorú srác borotválta szárazon. Gondolhatod milyen felemelő érzés lehetett!:))

2011. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra.


Reggel bemész az Urulógiára, ott alá kell írni néhány papírt, és adnak valami nyugtató tablettát. Bevisznek a műtőbe egy hordággyal, ott elaltatnak (nem fáj). A kórteremben ébredsz, elég fura állapotban (én például kettőt láttam mindenből, meg nem tudtam hol vagyok:D). Innod kell folyamatosan egyre többet, elsőnek 1-2 kortyot, másodiknak 3-4 kortyot. Ha nincs hányingered ehetsz, ihatsz akármennyit. Az este nem olyan vészes. Reggel lesz 1 vizit, amiben megmondják, hogy mehetsz-e haza vagy sem.

Meg persze tudnod kell járni.


Ennyi lenne, bocs tudom, hogy bénán fogalmazok :D

2011. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arra kíváncsi lennék még, hogy mennyit kell otthon pihenni vele, és hogy mikor lehet utána elkezdeni sportolni (úszás, futás).
2011. jún. 14. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Szerintem ez teljes mértékben a fizikai állapotodtól függ. Az én férjem a műtét utáni nap már jött a disznóvágásba. Igaz ülve,de sokat segített és semmi baja nem volt. Rá kb. 2-3 hétre már focizott óvatosan! De ő előtte is sokat mozgott!
2011. jún. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

a műtét után, 1 hónap múlva már úsztam.

2011. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem fél éve műtöttek, de a mérete nem nyerte vissza az állapotát, és érzékeny kicsit. Az orvos nem mondta, hogy baj lenne vele, de nem értem miért nem javult meg.. :S

Igaz, cukorbeteg is vagyok, de ez nem tudom mit változtat rajta.

2012. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Fekvőket, hasizomedzése meg ilyesmiket mennyi idő múlva lehet csinálni?
2014. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!