Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pylonidalis cysta tályoggal....

Pylonidalis cysta tályoggal. Műtét utáni gyógyulási nehézségek, hogyan gyógyulhatna gyorsabban? (Már több mint fél éve szenved ezzel)

Figyelt kérdés
A páromnak már körülbelül 1 évvel ezelőtt jelentkezett ez. Egy hatalmas dudor a farpofák találkozásánál, amely először magától kifakadt amiről azt gondoltuk, hogy megoldotta a problémát. Viszont ehelyett, újra előjött és kiderül, hogy a nagysága miatt meg kell, hogy műtsék a páromat. Először egy feltáró műtét következett, amelyen felmérték, hogy mekkora részt kell eltávolítani. (kiderült, hogy 8cmX3cmX2cm nagyság volt tehát meglehetősen nagy.) Januárban műtötték meg, azt mondták májusra meg fog gyógyulni, de még a közelében sincsen. A seb továbbra is nyitva van, össze van húzva varratokkal, de teljesen nincs összevarrva, folyton váladékozik és nehezen gyógyul. Tud valaki erre valamilyen gyógymódot ami hatásos vagy bármi olyat ami segítene? Nagyon fontos lenne!!!!! Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 9. 17:17
 1/3 anonim válasza:

Talán meg kellene próbálnotok a Lukács doktor kék kenőcsét, nézz utána a neten.

Ez borzasztó lehet, jobbulást a férjednek!

2011. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, én a Nők Lapja oldalán, egy fórumon olvasgattam erről. Ott azt mondják, hogy van akinek a műtét után 5 hónap múlva gyógyult csak be a sebe. Nagyon ijesztő, hisz engem is pár nap múlva műteni fognak! Meg azt is írták, hogy elvileg van valamilyen lézeres műtét is, de erről nem tudok semmit. Írták, hogy elvileg végtelenszer meg lehet műttetni, de ha ott marad állítólag 1 baktérium is, akkor az újra előhozza a tályogot, gennyedést.


Itt a link : [link]


Amúgy ne haragudj, de lenne egy kérdésem. Kiírtam már itt gyakori kérdésen is, de neked is felteszem, ha nem baj, szóval a párodnak mennyire volt fájdalmas a műtét, és mennyire fájt neki a műtét után? Nagyon félek, hogy iszonyúan fájni fog!


Előre is köszi

2011. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked ezt a linket!!! Nagyon sokat segítettél, végre találtunk olyan embereket akik hasonló problémával küzdenek és el tudunk indulni ezen a vonalon, remélem megkapjuk a megfelelő segítséget!

Egyébként a párom gerincbe kapott érzéstelenítőt, sajnos elfelejtették Neki elmondani, hogy 12 óráig többnyire mozdulatlanul kell feküdni utána, így azóta frontérzékeny lett és gyakran fájlalja a fejét tehát ha Te is gerincbe kapod, akkor tartsd be ezt a szabályt. :-) Egyébként így magát a műtétet ugye nem érezte, a katéterezés volt Neki nagyon rossz, legalábbis az eltávolítása, mert amikor berakták azt nem érezte. Ő nagyon bátran viselkedett, tehát én nem tudom így kívülállóként megítélni, hogy mennyire fájt Neki a lábadozás, mivel férfi, igyekezett nem elhagyni magát. :-) Arra emlékszem, hogy amikor hazaengedték akkor fájt Neki nagyon a megműtött rész de ezt is elég jól tűrte. Kívánom Neked, hogy hamar meggyógyulj és, hogy ne legyen Vele nagyobb problémád!! Ne félj, ha már túl leszel rajta, minden sokkal könnyebb lesz! :-) Vigyázz magadra! És köszönöm a Párom nevében is a linkedet, egy igazi reménysugár volt! :-)

2011. júl. 6. 22:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!