Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha a fitymaszűkületi műtét...

Ha a fitymaszűkületi műtét előtt szólok 5 perccel az orvosnak, hogy ne metéljen akkor megtudja csinálni, hogy ne metélés legyen?

Figyelt kérdés
A metélés hamarabb gyógyul mint a metszés?
2011. jún. 10. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Metélés meg metszés?

Van a teljes körülmetélés, ez a legrosszabb, radikális, levágnak mindent, a teljes előbőrt. Nincs olyan szűkület (csak erős cukorbetegség esetén), ahol erre szükség lenne.

Létezik plasztika, részleges metélés vagy bemetszés, ezek közül válassz szerintem. Rajtam a teljes körülmetélést csinálták meg és nagyon rosszul jártam vele :(

2011. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

a metészés sokkal jobb,nem is marad nyoma,gyorsabban gyógyul.De akit körülmetélnek azt nem lehet visszacsinálni és akár igen rossz eredményt kaphatsz,amivel utána élehetsz tovább.


Ne 5 perccel szólj az orvosnak,hanem akihez ki vagy írva annak mond meg semmiképp nem szeretnél metéltetni,hanem bemetszést,Z-plasztikát szeretnél.Hívd fel már műtét előtt,erre nem kényszeríthetnek,akkor inkább ne csináltass semmit vele,hanem keress egy másik orvost.



Egyáltalán hogyan jött elő a metélés,felajánlotta a metszés lehetőségét,elmondta az orvos hogy milyen lehetőségek vannak még,mikor lenne a műtéted?mennyire sújos a szükületed?



Metélés:Levágjáka makkodat fedő bőrt(fitymát) teljesen,sokkkal rosszabb,visszafordíthatatlan megoldás,sok csajnak nem jön be a látvány se.


Metszés:2 apró vágást csinálnak fitymán amivel lazítanak a bőrőn és utána nem marad heg sem,ugyanúgy néz ki mint eredetileg a pénisz,csak a bőr már rendesen csúszik.



Állj most nagyon a sarkadra mert ez egy életre szóló döntés lesz,amin aztán nem tudsz változtatni.

2011. jún. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként ha műtétkor mielőtt elkezdené a műveletet szólsz nem akarsz metélteni,meg tudja csinálni,lehet beszól,pofákat vág majd,de most te leszel a lényeg.


Szóval a műtét előtt szólj már nekik,ha kell keress más orvost.Nyugodtan mond meg nem akaro,d más lehetőségek érdekelnek,

2011. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt mondta egyből az orvos,hogy metélni fogja, azt nem tudom mennyire súlyos a szűkület ezért nem mondtam semmit, de a műtét kedden lesz ezért kérdeztem így,hogy ha kedden odamegyek és azt mondom,hogy nem akarok metélést (vagyis "5 perccel előtte szolok" akkor történik e valami).

De egyébként nem érdekelte, látszott rajta ,hogy "na legyünk túl rajta".

6 éve voltam már szűkülettel műtve, de visszanőtt akkor.Attól tartok,hogy most is ez lesz egy idő után, de metélni elve nem akarok, több rosszat olvastam róla mint jót. (kiszárad, stb...)

2011. jún. 11. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen, kiszáradhat, nekem is ez volt és van :(

Kérj részleges metélést, ha nem csinálja meg, akkor MENJ MÁSHOZ!

2011. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

ha nem is foglalkozott veled,hívd fel ma telefonon ésmond meg hogy nem járulsz hozzá a műtéthez és keress fel egy másikat.Interneten is tudsz a saját megyédből keresni,hogy tudnak e valami jót ajánlani.Aki csak kijelentette és nem is foglalkozott veled,mi a véleményed ahhoz ne hogy elmenj.


De te magad se akarod állja sarkadra és mond meg nem és kész,akkor inkább hagyjuk és vigyázzz ne hogy elkezdjen győzködni.


Oké,akkor mennyire nem tudod hátrahúzni a bőrt?


mennyire fáj?Ha valamennyire csúszik,csak fáj,vagy feszül,akkor szerintem nem kell metélni.Akkor metélnek normális orovok ha annyira be van gyulladva már,vagy ha annyira fáj,nem lehet a bőr szinte egyáltalán mozgatni.


De a legjobb mond meg nem engeded metéltetni magad és írd be a google-ba hogy orvostudakozó ott vannnak alcímek,orvos válaszol lépj rá és egy csomó orvos,fényképpel megjelenik,urológus is van köztük,akinek tudsz írni,bár 1 nap múlva lesz csak válasz rá.ű


De mivel magad se akarsz metélni,ne hagyd,telefonon mond meg és irány másik doki.

2011. jún. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

E.E!


Írtam mailt, benne az msn címemmel.

2011. jún. 13. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező!


Jól tetted hogy írtál neki és gondold át jól mit csinálsz,beszéljétek át az összes lehetőséget,de ne hagyd magad,mert holnap már kedd lesz,mert ez nem akarámilyen döntés lesz.Ha van más megoldás élj vele.Sok sikert és írd majd meg mire jutottál,de most nem szabad gyávának lenni,mi lett a döntésed.

2011. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
a részleges metélés jobb egy picit. vagyis jó az a módszer is, amikor a teljes, illetve a részleges közötti állapotot érik el. Magyarán merev állapotban teljesen szabad, de lankadtan (amikor ülsz, vagy sportolsz) akkor visszacsúszik rá a bőr. Ugyanúgy lehet tőle maszturbálni, és a szexben is inkább a jobb irányba billen ettől a módszertől a mérleg, mert megvan minden előnye, amiért 5000 éve alkalmazzák. A zsidóknál van ez a módszer, az araboknál meg koráni előírás szerint teljesen lemetszik a fitymát, magyarán semmi mozgatható felület nem marad rajta. Amerikában is az arab módszer van alkalmazandóban, ami szerintem nem minden esetben indokolt, vagy helyes, de valakinek az válik be jobban :)
2011. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Most találtam rá erre a kérdésre. Mit mondott az orvos amikor közölted, hogy nem akarod a körülmetélést? Ugyan nem hinném, hogy megcsinálta az akaratod ellenére (nyilvén nem is tehet ilyet), de azt is gondolom, hogy ha ki van írva egy műtéti időpont, akkor senki nem örül, ha stornózni kell. A részleges körülmetélés tudomásom szerint nem hamarabb, hanem nehezebben gyógyul.
2011. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!