Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Öröklött fitymaszűkületem...

Öröklött fitymaszűkületem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, és az egyik nagyapámtól fitymaszűkületet örököltem. Már gyerekkoromban elvittek a szüleim urológushoz, és akkor azt mondta a doki, hogy huzogatni kell, és majd elmúlik, hiszen sokan vannak, akik fitymaszűkülettel születnek, de gyerekkoruk folyamán "kinövik". Hát, nekem nem múlt el. Nem erős a szűkület, tehát pl. merevedéskor hátra tudom húzni a bőrt a fitymámról, de nem nagyon marad úgy. Ráadásul a merevedésemet is csökkenti, ezt tapasztalom. Olyan pechesnek és szerencsétlennek érzem magam, hogy miért pont nekem van ilyen problémám! A szüleimmel nem merek ilyen dolgokról beszélgetni, mert cikinek tartom sajnos. Gyakorlatilag rajtam kívül senki nem tud a dologról. Már mióta tudatosult bennem, hogy enyhe szűkületem van (4-5 éve), azóta azt is bevéstem az agyamba, hogy majd valamikor el kell menni urológushoz is, hogy megoldja a problémámat. Nyugalmi állapotban viszont elég kicsi (6-7-8 cm) a péniszem, egyáltalán hogy fog majd hozzáférni?? Meg attól is tartok, hogy - mivel nem ismerem az urológusokat, melyik jó, melyik nem olyan jó szakember - hogy még a végén körülmetél vagy annyira levágja a bőrt, hogy teljesen fedetlen marad, és a makk érzéketlenné válik idővel (ismerek egy ilyen pasit).

Bocs, hogy ennyi mindent összezúdítottam, de sajnos egy bazi nagy kérdőjel van bennem, teljes bizonytalanség, félelemmel körítve, és nem tudom, mit tegyek, várjak-e még, vagy előtte tájékozódjak. Kérem, hogy akik már tapasztaltak a témában (fitymaszűkületük van, vagy már műtötték őket), azok írjanak nekem pár dolgot, mit is tegyek.

Azzal is tisztában vagyok, hogy már 26-szor feltették ezt a kérdést ezen az oldalon, de mindenkinek más és más a helyzete, az én esetem is egyedi valamelyest. Hadd legyen ez most az én kérdésem.

Előre is köszönöm a válaszokat! (ja és aki csak baromkodásból, hülyülésből, gúnyolódásból, szórakozásból vagy hasonló okok miatt írna, azt tisztelettel kérem, hogy NE tegye.



2011. jún. 25. 22:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hát, lehetséges, hogy a kelleténél rövidebb a fékem. Nem biztos, hogy ha nagyapámnak nem lett volna, akkor nekem akkor is kialakul. A testvéreimnek például nincsen ilyen problémájuk. Na mindegy, lényegtelen. Ha merevedéskor hátrahúzom a bőrt, akkor hát hogy is írjam le neked, hogy megértsd.. felredőzik, mint pl. a legyező, vagy nem tudom, mihez hasonlítsam. És a merevséget is korlátozza sajnos a szűkület.
2011. jún. 26. 00:06
 2/14 anonim ***** válasza:

értem

mikor merevedésed van, nézd meg, hogy konkrétan a fitymád feszül-e, vagy a féked és az nem engedi tovább a fitymát.

ettől függetlenül még áll az első válaszom, EE jobban ért a témához, fordulj hozzá bizalommal (anonimként is)

2011. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Miért, most nem vagyok anonim? Látszik a nevem? :O
2011. jún. 26. 13:07
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
nem, nem látszik...:D
2011. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A fitymaszűkület bizony lehet örökletes. Nem véletlen, hogy a zsidóknál a körülmetélés általános volt, sőt, megkövetelték "Isten nevében" viszont a teljes fityma levágása ott se volt szokás, csak 2ezer éve megy ez, egy különc rabbi ötlete alapján, amúgy csak az elejét csippentették le, ahogy most pl Thaiföldön is. Ez segít a szűkületen, de azért mégis marad a fityma nagy része a helyén, hogy tudjon funkcionálni. Nekem levágták a kórházban az egészet és nagyon gáz, csak hátrányát látom, szóval erről lebeszélnék mindenkit, aki jót akar magának.
2011. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is ismerek egy 36 éves férfit, akinek annyira levágták a bőrt, hogy a makk teljesen fedetlenül maradt, és idővel teljesen érzéketlenné vált, és nem élvezi már egyáltalán így a szexet. Én is éppen ettől tartok. Nem ismerem az urológusokat, ki milyen szakember, és könnyen lehet, hogy ma most elmegyek a legközelebbi kórházba, akkor az a vesztemet jelentheti nekem is. Tanácstalan vagyok. :S
2011. jún. 26. 14:26
 7/14 anonim ***** válasza:
EE...
2011. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nyugi van, elolvastam EEEE-t is, de ettől még nem oldódott meg a problémám, hogy kitaláljam, melyik urológus jó, melyik nem..
2011. jún. 26. 15:06
 9/14 anonim ***** válasza:
elmehetsz magánrendelésre, ott jobban foglalkoznak az emberrel, de a kórház is megér egy próbát, hátha kifogsz egy jó dokit
2011. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel mereven is hátratudod húzni,csak visszacsúszik,akkor nem olyan komoly a szükület,elég enyhe lehet,szóval nem hinném hogy azt metélni kell,sőt lehet fék problémád van inkább.


Ne is enged metéltetni magad,de nem csak metélés létezik,hanem plasztika is amikor vágással lazítanak a bőrőn és megmarad a fityma is,ez a legjobb megoldás.


De simán menj el orvoshoz,azzal ne törödj hogy kicsi,ő megtudja nézni,ez a dolga,gondolj bele,kisbabának is megtudja nézni,akkor neked is simán.Ilyenen ne paráz hogy kicsi,az nála nem akadály.


Aztán hallgasd végig mit mond,elmondhatod te semmi képp nem szeretnél körülmtélsét választani,mit tud ajánlani.Az első alkalomnál úgyis csak vizsgál és elmondja mi a gond,mit lehet tenni,aztán megbeszélitek mi legyen,és ha kell kiírj műtétre,vagy lehet elég kenőcs is,de a műtétről is visszaléphetsz.


Ha eleve metélni akarna,és hiába mondanád el neki te azt nem szeretnéd akkor keress fel egy másik orvost és kérd ki az ő véleményét is.


De menj el nyugodtan előszőr úgyis csak vizsgál,nekem meg ez inkább féknek tűnik,azt meg szikével átvágják és aznap lehet is haza menni,de valami lengébb melegítő szerű cuccot jobb vinni,mert az kényelmesebb.


Menj el a dokihoz és beszéld meg vele hogy mi a gond és te mit szeretnél.

2011. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!