Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fitymaszűkületet tizenéves...

A fitymaszűkületet tizenéves korban ki lehet kezelni? Ha igen, akkor hogy, el akarom kerűlni a műtétet. A műtét nagyon komplikált? Eléggé félek, hogy vadidegenek fogdossák a tökömet. Hozzáfügghet az, hogy nem zár rendesen a prosztatám? 13/Fiu

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi az, hogy nem zár rendesen a prosztatád?
2011. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hűlyeséget írtam, bocsi

Nem zár rendesen a hugycsövem.

2011. júl. 1. 16:06
 3/13 A kérdező kommentje:
(hólyag)
2011. júl. 1. 16:07
 4/13 anonim válasza:
Az én fiamnak a gyógyszertárban kapható ftorocort krém segitett, fürdés után amennyire lehet felhuzod és egy borsónyikrémet teszel a tetejére, majd visszahuzod.
2011. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hali!



((:-O Az előző 16:55-ös hozzászóló le7, hogy jót akar, de nincs pontos képe a te fitymaszűkületedről, és mivel minden fiúnál/férfinál másként és máshol jelenik meg a fitymaszűkületet kiváltó ok, (akár a körkörös szorító bőrgyűrű, akár más,) nem biztos, hogy az általa javasolt -- egyébként mérsékelten erős szteroidot tartalmazó kenőcs -- nálad uúgy 6na. Mint az ismeretes, ami az egyiknél beválik, a másiknál abszolút nem biztos, és már reagáltam érdemben olyan topikra itt a "Férfiak egészségé"-ben, amely arról szólt, hogy kisfia ucsak szteroidos kenőcsét a 35 körüli apukája is kipróbálta enyhe szűkületére, és berepedt neki, még jobban összeszűkült a fitymája. Mázli, hogy sikerült megmentenie a fitymáját a műtéttől, éppen ezért ne halgass az 16:55-ösre a saját érdekedben! S:-O

Ezek a kenőcsök kben is VK-sak (!) (VényKötlesek), tehát csakis az orvos ellenőrzésével foly6 a kenőcsös kezelés.


A másik dolog,...

Az is a szűkület egyediségétől függ, hogy most neked MILYEN MŰTÉT oldaná meg a problémádat, vagy jobbik esetben a fitymatágító módszerek egyike (a több közül) is 6ásos le7!? olyan uis, hogy "fitymaszűkületi műtét" NINCS! Ha elmész a dokihoz, ő mindenképpen meg fogja nézni a fitymádat. Ha elmész hozzá, a saját érdekedben nem tilt6od meg neki, hogy megfogja és megvizsgálja tapintással. Kben is a serdülők azért ált. eltúlozzák a félelmeiket, és nem tudják azokat megfelelően lereagálni, noha vannak itt is olyanok, akik inkább visszazárnák az amúgy is rémült fiatalokat önmagukba, mindenféle mellékmódszert forszírozva orvosi vizsgálat helyett, ők pont emiatt veszélyesek. A töködet meg nem úm. "vadidegen" fogdossa, hanem orvos. És mivel írod a vizeletcsöpögést, így nagy vszséggel nem kéne sokat várnod az orvossal, viszont ő nagy vszséggel UH-val ill. rectalisan (végbélen át) meg fogja vizsgálni a prosztatádat. Ez nem fájdalmas, és csak akkor kellemetlen, ha nem vagy képes ellazulni, mert aki ráfeszít, annak nem is csoda, hogy fájni fog BÁRMILYEN vizsgálat. :-o



Visszakanyarodva a fitymaszűkületedhez, én úgy glom, hasznosabb lenne, ha egy kicsit nyitnál bizalommal azok felé, akik segít7nek neked, akkor neked sem lenne ez az egész akkora teher! Feltételezem, te is egy zárkózott srác le7sz, aki uúgy fél elmondani a szüleinek a problémáját, mint a többi serdülő, nem tudván ill. hívén azt, hogy emiatt a szülők nem röhögik ki, alázzák meg saját gyereküket, (hiszen a sajátjuk) hanem inkább örülnek annak, hogy csemetéjük őszintén megosztotta velük frusztrációjának okát. Igaz, sokan nemcsak a bevallástól és az önfelvállalástól rettegnek, hanem magától a megoldástól, annak kivitelezésétől, a vele járó esetleges akut (intenzív, de viszonylag rövid ideig tartó, nem megmaradó) fájdalomtól, ill. az utána következő az ismeretlen időszaktól, jövőtől is. Nem tudják, hogy most a műtéttel voltaképpen jót vagy rosszat tesznek önmagukkal!? S:-s

Nagy felelősséggel jár egy ennyire komoly döntés meghozatala, és sokan -- főleg ebben a korban, mint most te is vagy -- még éretlenek (vagy csak úgy érzik, azok) dönteni egy ilyen kérdésben, viszont sajna, csak az ilyen kellemetlen esetek edzik meg igazán az embert, és segítik náluk (nálad is) a reális jelen- és jövőkép kifejlődését. S:-T



********

Van mindenesetre egy topikom a számodra. Kérlek, olvasd el, ill. tanulmányozd ALAPOSSÁGGAL a benne szereplő másik néhány topikhoz vezető >>LINK tartalmát, amelyben sokmindent leírok neked és más fitymaszűkületes sorstársadnak is magáról, erről a rendellenességről. Le7, hogy elsőre ijesztőnek tűnik a sok linkrengeteg, de hidd el, mindegyik odairányít arra az oldalra, ahol a PONTOS és nem hitt/vélt/gondolt válasz van. (Elvégre is, minden elbaxott dolog azzal kezdődik(k), hogy... "--Azt hittem/gondoltam...! do.Ob ...stb.)

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



Remélem tudtam hasznosan segíteni.

Ha bármi kérdésed van, tedd fel bátran! :-) Ha esetleg négyszemközt úgy érzed, könnyebben megnyílnál, akkor >>privizz rám! (A fimózisod sajna olyan témakör, amelyben nem le7, s nem is érdemes sablonválaszt mondani, mert minden szűkület egyedi.)


Fel a fejjel! ;-D

Üdv: EE

2011. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Ha enyhe a szükületed,hátra tudod állva is húzni,csak feszül,vagy kicsit fáj,akkor fürdő vízben húzkodás segíthet esténként,és idővel helyre jöhet.


De mennyire tudod hátra húzni állva,lankadtam?Fáj vagy feszül és ha igen mennyire?

2011. júl. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy a teljes körülmetélést semmiképpen ne hagyd, ha ezzel akarnának "gyógyítani" én nagyon megjártam vele és mivel valszeg nem vagy cukorbeteg, nem szorulsz rá. Vannak egyéb módszerek (bemetszés, plasztika, részleges metélés)
2011. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm nagyon szépen EE.!!

Rengeteget segítettél....:D

2011. júl. 2. 20:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Hátra tudom egy fél centit húzni,, de nagyon feszít és olyan érzés mintha kicsi ruhát vettem volna fel.
2011. júl. 2. 20:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Szívesen, és nincs mit! ;-)

Viszont ez a fél centi ez azért nem sok,...


Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj!

Üdv: EE

2011. júl. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!