Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Férfiak egészsége

A kérdés

Mit lehet tenni napkiütés ellen?

A könyökeimen és a kézfejemen vannak kicsi, szúnyogcsípésnél apróbb kiütések, amik viszketnek, valószínűleg a napsütéstől jöttek elő. Télen sosem jönnek ki. Mit lehet tenni ellene, van rá valamilyen krém? Menyjek bőrgyógyászhoz?

2009. ápr. 17. 09:24  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem első a bőrgyógyász! Egyik ismerősömnek napallegriája van, ha nem figyel az ő kiütései csúnya hólyagok lesznek.Az orvos írt fel egy nagyon jó kenőcsöt, aminek az összetételét fénymásolta, így bármikor kikeverik a gyógyszertárban. A bőrgyógyász mondja meg, hogy mitől lehetnek ezek a kiütések és biztosan tud rá adni megfelelő gyógyszert. Addig ne fogadd el senki tanácsát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2009. ápr. 17. 09:46 Privát üzenet

Én elsősorban a háziorvost tanácsolnám, aki eldöntené, hogy hova menj: allergológia vagy bőrgyógyászat.

Nekem is elő szoktak jönni: mivel érzékeny bőrű vagyok, nem bírom úgy a napsütést, magas faktorszámú tejjel kell kenegetnem magam emiatt, minden nap.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2009. ápr. 17. 09:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

# 3/6Időpont 2009. ápr. 17. 12:36 Privát üzenet
Szia! Most olvastam a kérdésed. Érdekelne, hogy hogy vagy? Milyen dokinál voltál? Mit ajánlottak? Nekem is napallergiám van. Minek nyáron kipattogzik a bőröm. Én a hydrocortison kenőcsöt használtam, ami hamar megszűntette, de sajnos az okosok kiatlálták, hogy beszűntetik, nálunk nem lehet kapni. Neked mit ajánlottak?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2009. júl. 12. 13:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szia! Nekem már elmúltak a kiütések, nem volt vészes, úgyhogy nem is mentem orvoshoz vele. Csak amikor először elkezdett intenzivebben sütni a nap, akkor jöttek elő, úgylátszik a bőröm hozzászokott a napsütéshez és már nem jelentkeznek a kiütések.

# 5/6Időpont 2009. júl. 13. 09:34 Privát üzenet

Köszi, hogy válaszoltál! Örülök, hogy te már nem szenvedsz tőle! Én viszont most nagyon. Brutálisan kijött rajtam. Ennyire még soha. És mikor máskor szüntetik meg a Hydrocortison kenőcsöt, ha nem most....

Na mindegy, még bírkózom vele. :)

Minden jót!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2009. júl. 13. 22:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit lehet tenni korai magömlés ellen?
Bepállik a tököm és fura szaga van. Mit tudok ellene tenni?
Nagyon szőrös vagyok. Mit lehet tenni?
Állómunkát végzek és a talpam nagyon szokott fájni. Mit tudnék tenni ellene?
Amikor elkezdem verni a "azt" akkor a makkom kiszárad, ez ellen mit lehet tenni?
Az gáz ha 20 éves vagyok és a farkamon nemigazán lehet a bőrt huzogatni? Mert ha áll fáj. Mi ezzel a baj mit lehet tenni? Lányok szerintetek gáz ez?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Férfiak egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!