Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni napkiütés ellen?

Mit lehet tenni napkiütés ellen?

Figyelt kérdés
A könyökeimen és a kézfejemen vannak kicsi, szúnyogcsípésnél apróbb kiütések, amik viszketnek, valószínűleg a napsütéstől jöttek elő. Télen sosem jönnek ki. Mit lehet tenni ellene, van rá valamilyen krém? Menyjek bőrgyógyászhoz?
2009. ápr. 17. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első a bőrgyógyász! Egyik ismerősömnek napallegriája van, ha nem figyel az ő kiütései csúnya hólyagok lesznek.Az orvos írt fel egy nagyon jó kenőcsöt, aminek az összetételét fénymásolta, így bármikor kikeverik a gyógyszertárban. A bőrgyógyász mondja meg, hogy mitől lehetnek ezek a kiütések és biztosan tud rá adni megfelelő gyógyszert. Addig ne fogadd el senki tanácsát.
2009. ápr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban a háziorvost tanácsolnám, aki eldöntené, hogy hova menj: allergológia vagy bőrgyógyászat.

Nekem is elő szoktak jönni: mivel érzékeny bőrű vagyok, nem bírom úgy a napsütést, magas faktorszámú tejjel kell kenegetnem magam emiatt, minden nap.

2009. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 17. 12:36
 4/6 anonim válasza:
Szia! Most olvastam a kérdésed. Érdekelne, hogy hogy vagy? Milyen dokinál voltál? Mit ajánlottak? Nekem is napallergiám van. Minek nyáron kipattogzik a bőröm. Én a hydrocortison kenőcsöt használtam, ami hamar megszűntette, de sajnos az okosok kiatlálták, hogy beszűntetik, nálunk nem lehet kapni. Neked mit ajánlottak?
2009. júl. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem már elmúltak a kiütések, nem volt vészes, úgyhogy nem is mentem orvoshoz vele. Csak amikor először elkezdett intenzivebben sütni a nap, akkor jöttek elő, úgylátszik a bőröm hozzászokott a napsütéshez és már nem jelentkeznek a kiütések.
2009. júl. 13. 09:34
 6/6 anonim válasza:

Köszi, hogy válaszoltál! Örülök, hogy te már nem szenvedsz tőle! Én viszont most nagyon. Brutálisan kijött rajtam. Ennyire még soha. És mikor máskor szüntetik meg a Hydrocortison kenőcsöt, ha nem most....

Na mindegy, még bírkózom vele. :)

Minden jót!

2009. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!