Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszükületem van és nem...

Fitymaszükületem van és nem igazán merem mondani anyáméknak mert szégyelem magam elötük most 114vagyok ha 18 éves koromig várok vele lehet valami más bajom is vagy sujosbodhat ez?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 19:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
14éves vagyok
2011. szept. 29. 19:35
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Jobb hamarabb túlesni a beavatkozáson (részleges,vagy teljes körülmetélés),hidd el.Ambuláns beavatkozás,egyedül is elmehetsz dokihoz nyugodtan.

ne halogasd,nem egészséges mivel nem tudod normálisan tisztitani a fityma alatt,ezért szép kis fertőzéseket kaphatsz.

2011. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A teljes körülmetélés a durva parafimózisnál, leginkább mondjuk cukorbetegeknél indokolt és azoknál, akik annyira primitívek, hogy nem veszik észre, hogy már a 21. századba léptünk.

Nekem az egész fitymát lecsonkolták, szóval óvatos legyél, mert ebből úgyis orvos lesz, az orvos meg ha kényelmes, tipikus SZTK-hentes, akkor teljes metélést ajánl sok esetben, de ez nem jó ötlet, szóval ne hagyd.

Lehet bemetszéssel, plasztikával, vagy részleges metéléssel megoldani, de akárhogy is, meg kell oldani, ne hagyd úgy, mert tényleg, fertőzések lehetnek belőle, meg hát nyilván kényelmetlen is. Igyekezz minél többet megtartani a fitymából. Milyen erős a szűkület? Nagyon? Ha nem nagyon, pl csak merevedésnél nehéz hátrahúzni, akkor van esély rá, hogy fürdés után, esetleg krémezve, a fölpuhult előbőrt tornáztatod óvatosan, hogy ne repedezzen be... ezt sokáig csinálod és jó eséllyel megoldódik... itt sokan csinálták ezt.

2011. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem annyira súlyos, akkor vegyél Alsol kenőcsöt, lehet sgít rajtad.Ha nem segít,akkor menj el orvoshoz mindenképpen!


[link]


vénynélkül kapható, kiadják a gyógyszertárban kérdés nélkül.

2011. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak nehéz hátra huzni de hátra tudom
2011. szept. 29. 20:05
 6/13 A kérdező kommentje:
és a kupakom allat is azért van ugy fel gyürödve a bör mert szük a fiymám?
2011. szept. 29. 20:06
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Hali!


Szívesen segítenék, mert le7 tudnék, de sajnos a helyesírás-fogalmazásod szörnyű, és pl. az uccsó kérdésed sem közért7ő.


Nézd.

Természetes, hogy ebben a korban szégyellősek vagyunk, mivel a testünk folyamatosan változik, és nem érezzük még azt, hová vezet ez az út, "mivé", "kivé" fogunk mi változni, alakulni. A fütyi meg aztán azért is kényes téma, mert azt eddig is eltakartuk, de nem foglalkoztunk különösebben vele, nem zavart, ha látják, mert az alig változott még csak vmit, most meg... :-o ... beindult vkinél egy változás, mi is szeretnénk olyanok lenni, mint az, akinél már megjelentek az első jelei a változásnak, irigykedünk rá, és vágyakozunk, sóvárgunk azután, hogy mi is olyanok le7sünk, mint ő. Ezért aztán elégedetlenek vagyunk önmagunkkal szemben, elvárásokat állítunk fel, és csak várjuk,... és csak váárjuk,... és csak vááárjuk annak bekövetkezését, de mivel nem tudjuk, olyan és akkora lesz-e mint neki,... kétségeink támadnak önmagunkkal szemben, és félünk. Elégedetlenek leszünk magunkkal és emiatt büntetjük is magunkat, SZÉGYELLJÜK MAGUNKAT!


Bocsi, de MINEK? TETTÉL VMI ROSSZAT? NEM! <<:-o



Abban semmi rossz nincs, ha szólsz apudnak, vagy amelyik szülőd elér7őbb ill. jobban megbízol benne, azonban ne hagyd, hogy ő döntsön helyetted arról, mi legyen a fitymád sorsa, mert az a tiéd, akkor is ha annak vége szűk.

Erről szted te te7sz, hogy szűk és így néz ki? Nem feltétlenül!

De akkor mégis miért bünteted magad??? :-s



Úgy gondolom, jobb, ha nem várod meg a 18. életévedet uis az idő a te ellenséged tud lenni ebben a kérdésben. Akkor is, ha elsieted a döntést és meggondolatlanságból, sietségből a vesztedbe rohansz, olyat teszel, amit később megbán(6)sz. De akkor is, ha megvárod, MÍG MÉG JOBBAN BESZŰKÜL, IDŐVEL ÖSSZEHEGESED7 A SZŰKÜLET! És ha ez megtörténik, nyújt6od te akárhogyan, akkor sem fog hátrajönni, sz'al le7 marad a Részleges (RKM), ha meg le is van tapadva, akkor meg a Teljes KörülMetélés (TKM)


Ezt akarod?



*****

Ne azzal foglalkozz, hogy most... "Ú, de ciki!",... meg hogy "Hogyan adjam ezt elő neki?" NEM SZABAD! :-O

Csak a célra koncentrálj!

Menj oda vmeik szülődhöz, és mondd el neki a leg1xűbben,... pl. így:

"-- Apu! Figyelj egy kicsit! Félek!

(-- Miért?)

-- Mert úgy láttam, fitymaszűkületem van, nem jön hátra! Szeretném megnézetni egy urológussal, azonban félek attól is, hogy esetleg körülmetélne, én meg azt nem szeretném!

Kérlek segíts, hogy megoldhassuk ezt a bajomat" :-o


Ennyi. Nehéz?

Csak rávenni magad nehéz, h. elmondd neki(k). Aztán már túl leszel rajta, és nem kell többé feszengned! :-)


Hidd el, megéri MOST lépni, és nem várni 18-ig! :-)



***

Ha bármiben tudok segíteni a szűkületed megoldásával kapcsolatban, esetleg beszélgetni szeretnél róla, nyugodtan >>privizz, és hivatkozz benne erre a topikra. Ez nemcsak neked szól, hanem mindenkinek, aki szükségét érzi.


Üdv: EE

2011. szept. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem megy nem tudom rá venni magam hogy beszéljek velük :(:(:S
2011. szept. 30. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Figyu! Semmi gond! Nem mindenkinek megy elsőre.

De ha ennyire félsz velük beszélni, akkor gyere, beszéljünk erről. Benne vagy?


Ha igen, >>privizz rám, és adj MSN-címet is (ha van)!


Üdv: EE

2011. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem feltétlenül kell metélni,merev állapotban meleg vízben kell húzogatni,és akkor lazul majd a bőr,akár hónapokig kell csinálni.Urológusnál is van fitymaplasztika akkor nem metélnek,csak lazítanak a bőrőn.A metélést kerüld el,sok orvos egyből ezt ajánja,ebbe nem menj bele.
2011. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!