Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » "Részleges" fitymaszűkület?...

"Részleges" fitymaszűkület? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy létezhet-e úgynevezett "részleges" fitymaszűkület. Nyugalmi állapotban minden probléma nélkül hátracsúszik a fityma, merev állapotban is félig hátramegy fájdalom nélkül (ha tovább húzom már fáj). Elkerülhető-e az orvos, vannak erre házi praktikák? Azt is olvastam hogy sok maszturbálás/langyos vízben húzogatás segíthet, ez igaz? Normális válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 23. 13:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, ez kimaradt!
2011. okt. 23. 13:08
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
ha ernyedt állapotban sem tudod teljesen hátrahúzni, az már nem vicc. Örülj hogy még nem gennyesedik, vagy gyulladt be. tudod megpróbálkozhatsz ilyen házi módszerekkel, de azt 10-11 éves gyerekeknek szokták ajánlani. Legtisztább az lenne ha egy orvossal nézetnéd meg.
2011. okt. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Mindenféleképpen jó lenne ha látná orvos. Miért akarod elkerülni az orvost? Egy vizsgálatba ég senki sem halt bele! Amúgy ha urológushoz mész először csak megvizsgál semmire sem kötelez, és különben is mivel 16 éves vagy és ha a szüleid nem egyeznek bele, az orvos hozzád sem érhet. De gondold meg jól, szerintem jó lenne ezt a dolgot tisztázni még mielőtt elkezdesz nemi életet élni.
2011. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: írtam hogy nyugalmi állapotban hátramegy a fityma, merev állapotban is félig (teljesen is letudom húzni de az már fáj). Minden nap mosom, kifejezetten nemi szappannal úgyhogy nem gennyesedik, se gyulladás :)


2. válaszoló: eléggé strandkölyöknek vallom magam, de rossz belegondolni hogy valaki a legbecsesebb testrészem körül matat, neadjisten' vagdossa. :S Azt olvastam valahol (talán pont itt a gyakorikérdéseken) hogy ami nekem is van, a fitymaszűkület enyhébb fajtája és hogy 17 éves korig a fityma tágulhat. Ezért szeretem volna orvos kerülni és otthon rásegíteni a dologra. :)


Köszönöm a válaszokat, akkor ebből sajnos dokilátogatás lesz! :/

2011. okt. 23. 17:37
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

14:25 vagyok,


épp ez az legbecsesebb testrészedről van szó, ne hanyagold el. Egy orvos nem fog azon csámcsogni, hogy neked testileg, lelkileg problémád van, hanem segíteni fog.

2011. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

19:46 vagyok újra,


ha gondolod privizz rám. Néhány tippet, tanácsot meg tudok veled osztani ezzel kapcsolatban, mivel nekem is efféle fitymaszűkületem van és most vagyok tartok a problémamegoldás előtt.

2011. okt. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen menj orvoshoz ahogy eddig leírta az előttem szóló nagyon egyet értek vele. A vizsgálat nem kerül semmibe és nem kell a szülőknek sem jelen lenni. Kapsz róla egy papírt amit a szülőknek meg tudsz mutatni, hogy neked milyen problémád van. Így lehet könnyebb lesz megmondani otthon.
2011. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

fürdéskor meleg vízben állítsd fel a péniszed és 1-2 percig húzkod a fitymád hátra és minden nap majd kicsit könnyebben és kevésbbé fájva,feszülve tudod hátra húzni és majd egyre hátrább fog a bőr menni.


Ha nem válik be,menj urolgoshoz,de mond el neki,hogy körülmetéltést semmiképp nem akarsz,meg akarod tartani a fitymád ,a fityma plasztika a legjobb,akkor megmarad a fitymád.A dokikkal vigyázz mert meggyőznek mindenkit sokszor a körülmetélésről,miközben lett volna más megoldás.

2011. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Csatlakozom az utolsóhoz!!!!!
2011. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg vigyázni kell. Nálunk is az orvos simán körülmetélést javasolt, mert neki az az egyszerű. Nagyon oda kell figyelni, kihez megy az ember, a sima SZTK-orvosok durva hentesek, nekem is levágták a fitymámat és csak a baj van emiatt :(
2011. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!