Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nagyon érzékeny a bőröm,...

Nagyon érzékeny a bőröm, borotválkozás rendkívül irritálja az arcomat, ami utána pattanásokhoz és hegesedéshez vezet. Mit lehetne tenni (lásd bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Borotválkozni ugye meg hát kell időközönként, sőt én nem nagyon szeretem a borostát-szakállat így 2 naponként minimum szoktam. De a baj az, hogy akármilyen szuper vagy nem szuper pengét, akármilyen habot, vagy utána aftershavet használok vagy nem használok, egyszerűen annyira irritálja az arcomat... a pattanásokról, hegekről meg már ne is beszéljünk... mit lehetne tenni? Van esetleg valami speciális borotvahab vagy penge... vagy olyan szer ami nagyon megpuhítja a szőrszálakat és könnyebb borotválni? Vagy esetleg lassabban / ritkábban nő? Már nagyon elkeseredett vagyok emiatt...
2012. jún. 16. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Fekete szappannak hívják, drogériákban lehet kapni.

borotválkozás előtt és utána is használom, nagyon jó fertőtlenítő, bőrnyugtató, kicsit enyves, érdekes az illata is, de nem büdös.

Nekem bevált, elég érzékeny az én bőröm is.

Meg előtte langyos vizes áztatás, mosás, én direkt zuhany után borotválkozok és áztatom az állam, felpuhítja a bőrt és a szőrszálakat, nem fogsz kipattogni.

2012. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 eric_one ***** válasza:
Próbáld ki hogy zuhany után borotválkozol, esetleg utána ismét lezuhanyzol, mert addig is éri a meleg víz és felpuhul az arcod. Érzékeny bőrre kapható gélt használj hab helyett. Borotválkozás után pedig himalájai sószappant használj csak, tehát semmi arcszesz, és semmi krémet. A só fertőtleníti az arcot, a pattanásokat elmulasztja, a zsírosodást megszünteti, ha pedig száraz a bőr akkor is segít mert a pólusokat összehúzza és a bőr nedvessége nem távozik el. Egy ilyen szappan méreténél fogva akár 1évig is elegendő (400ft), közvetlen dörzsölheted az arcodra ha már a víz és a kezed simára koptatta. Én is ezt használom, azért is ajánlom. Használat közben okozhat csipő érzést ami elmúlik 2-5 perc alatt, és van akinél pirosodást is. 2 hét rendszeres használat mellett teljesen rendbe hozza a pattanásos arcot is, mindamellett teljesen természetes, hiszen az Indus völgyében kibányászott sótömböket csiszolják szappanformává...
2012. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kedves második válaszoló,honnan szerzed be a himalája sószappant?
2012. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Mindenekelőtt tanulj meg rendesen borotválkozni! Ezt neked kell kikisérletezni, de az alapok mindenkinél ugyanazok. Jó ötletek, hasznos tippek:

1.: [link]

2.: [link]

2012. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat :)
2012. jún. 17. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!