Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit lehet tenni az érzékeny...

Mit lehet tenni az érzékeny bőr ellen borotválkozás közben?

Figyelt kérdés

Mikor oldalt borotválkozom, nincs semmi gond, viszont ha alul, azaz az állkapcsom alatti részen, eléggé irritál mikor vágom. Tovább azon a részen borotválkozás után mindig keletkeznek kis piros pattanások. Mindig használok after shave-et, csípi is az arcomat rendesen, de ezek a pattanás szerű dolgok nem tűnnek el.

Mit lehet ez ellen tenni? (ha ez számít, Gillette Blue 3-am van)

Esetleg érdemesebb lenne kipróbálni a Fusion Proglide-ot? Annak asszem 5 pengéje van, nem 3.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 30. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

a pattanás teljesen normális, csak az nem hogy mennyi.

amúgy mindenképp érdemes lenne jobb borotvát kipróbálnod, és arra figyelj hogyha már kicsit is kopik, dobd el, mert azért pattogsz ki annyira.

2012. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Növessz szakállt.
2012. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Növesztenék én, de nem nő még mindenhol :D
2012. aug. 30. 16:00
 4/6 Lerin válasza:

Nah kezdjük az elején.

Szóval borotválkozás előtt érdemes használni valamilyen preshave-et, vagy forró zuhanyt, esetleg forró vizes törölközős borogatást az arcra egy-két percre.

Borotvahab: sokan nem szeretik a vegyi anyagok miatt, irritatív lehet. Persze ezek sem rosszak. Lehet még borotvakrémet, borotvaszappant használni pamaccsal.

Miután haboztál, hagyd legalább egy perciig hatni, had puhítsa fel a szálakat.

Aztán borotválkozás éles pengével, először száliránnyal megegyezően (lefelé), (ebből lehet két kör is), majd (ha fontos a simaság) száliránnyal ellentétesen (felfelé). Hideg vízzel lemosni, majd after shave. Igazából bármelyik jó. De legyen jó minőségű. Ha olcsó kell, ott a Barbon. Ha van rá pénzed, lehet Gillette, vagy Adidas, stb.


Borotva is szinte mindegy. Nem mindig a drága a jobb. Pl én régi zsilettpengés borotvát használok

Sok sikert!

2012. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Ki fogom próbálni! Akkor szerintem ott volt a baj, hogy borotválkozás előtt nem használtam semmit, meg miután felkentem a borotvazselét, nem hagytam hatni pár percig.

De még egyszer nagyon köszönöm!!!

2012. aug. 31. 14:26
 6/6 anonim válasza:
Szia szerintem a borotva mindegy ha eléggé éles a lényeg hogy érzéken bőrre semmi képen ne használj borotva gélt habot ajánlom. utána arcszeszt és vékonyan bőrbe maszírozva hintőport lehetőleg kamillásat egy alkalom után változást fogsz látni (bár én nő vagyok, de a páromnak be vált)
2013. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!