Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan borotválkozzak, vagy...

Hogyan borotválkozzak, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy borotválkozás után 1-2 nappal fehér tetejű pici pattanások jönnek elő a bőrömön, ugyanakkor erősen égő és szúró érzéseket tapasztalok. Legjobb borotvát (legújabb 3 pengéjű Gilette-et), márkás borotva habot és parfümöt vagy borotválkozás utáni hűsítő, és érzékeny bőrre való krémet használok. Valakinek van/volt hasonló problámája? Mit tegyek? Elég kiakasztó :(

2012. szept. 14. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Legújabb Gilette csak 3 pengéjű?
2012. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gilett Mach 3 Turbo, egy pengéjű, de 3 penge illeszkedik egymáshoz, vagy mit tudom én, nem ez volt a kérdésem :)
2012. szept. 14. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne használj illatosított arcszeszt/parfümöt az arcodon közvetlenül borotválkozás után. Akármennyire írják is, h nem allergizál, szerintem nem tesz jót. Én a babahintőporra esküszöm, bár nő vagyok és nem az arcomat borotválom...
2012. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mostanában kezdtél el borotválkozni akkor ne nagyon csináld, csak elég minnél ritkábban mert nincs hozzászokva a bőröd.

Én is voltam így, de utána megszokta az arcom, előtte 0ással vágtam mindig a szőrt az arcomon mai napig

20/F

2012. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salyt ***** válasza:

Öhöm... Van egy tippem. Egy kicsit ciki elmondani, mert rólam szól, de hátha okulsz belőle.

Nos, nem az arcom borotválásáról van szó. Ha régebben alkalmanként leborotváltam a fanszőrzetemet, akkor ugyanezeket tapasztaltam a hasamon, mint te az arcodon. :/

Arról lehet szó, hogy a szőrszálak a lemetszésük után kissé visszahúzódnak a bőr felszíne alá. (Talán még rá is nő a bőr egy kicsit.) A kemény szőrvég elkezdi ingerelni a bőrödet, ami begyullad, és egy pici pattanás alakul ki a szőrszál körül. (De csak azon a részen, ahol a nadrágjaim derékrésze a hasamhoz simul, a derékszíj táján.)

Ha nem borotváltam le simára, akkor nem jöttek elő a pattanások, és a szúró, égető érzés.


Amúgy az arcomra már évek óta nem használok arcszeszt, pedig korábban rendszeresen tettem. Jól megvagyok nélküle. Viszont teljesen tisztának kell lennie a borotválkozóeszközöknek, különben (arcszesz híján) az arcomon is előjöhet ez a pici pattanás, 1-2 db.


Szóval először azt ajánlanám, hogy próbáld meg hűsítő stb. krém nélkül a borotválkozást, tiszta vízzel lemosva az arcodat. Hátha érzékeny vagy bizonyos vegyi anyagokra...

Ha ez nem válik be, akkor kísérletezz tovább egy kicsit. Próbáld meg csak óvatosan, nagyjából leborotválni, és aztán használni az after shave cuccokat. Ha így nincs pattanás, akkor bizonyára nem a krém a ludas, hanem az, hogy eddig túlságosan simára borotváltad az arcodat.

2012. szept. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!